Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Katedra znów pominięta

Piątek, 22 lipca 2011, 8:30
Aktualizacja: Sobota, 23 lipca 2011, 12:41
Autor: GrA
Świdnica: Katedra znów pominięta
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W świdnickiej katedrze trwa remont. Po trzech latach starań wreszcie udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tyle tylko, że 150 tysięcy złotych to kropla w morzu potrzeb.

Tymczasem miasto nie dołożyło do remontu katedry ani złotówki. – To przykre, że Urząd Miejski nas lekceważy. Szukaliśmy wsparcia tu najbliżej – mówi ksiądz proboszcz parafii katedralnej ksiądz Jan Bagiński.

Kosztorys najważniejszych prac, które są do wykonania w świdnickiej katedrze opiewał na 600 tysięcy złotych. W jego ramach miał zostać zakończony remont części nawy głównej, najstarszej i najwyższej części katedry oraz ściany nad chórem organowym, ściana północna i południowa kościoła.

Ale zakres prac został ograniczony. Pod koniec czerwca w świdnickiej katedrze stanęły rusztowania. Ich koszt to 90 tysięcy złotych, które musi wyłożyć parafia. W chwili obecnej remontowana jest ściana nad chórem organowym. Do renowacji poszły także skrzydła pentaptyku, znajdującego się nad Chórem Mieszczańskim.

Remont w świdnickiej katedrze zakończy się przed końcem roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group