Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kawalerowie Maltańscy w powiecie świdnickim

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 10:14
Aktualizacja: 13:00
Autor: red.
Świdnica: Kawalerowie Maltańscy w powiecie świdnickim
Fot. użyczone
Sprzęt AGD, komplety pościeli, odzież, środki czystości, sprzęt do rehabilitacji niepełnosprawnych. To dary przywiezione przez Kawalerów Maltańskich z niemieckiego Biberach, którzy przebywali w powiecie świdnickim w dniach 22 – 25 listopada.

To już druga wizyta niemieckich społeczników w tym roku. Poprzednio przebywali z wizytą a naszym powiecie w kwietniu. Podczas roboczego spotkania w Starostwie Powiatowym w piątek, 23 listopada, omówiono zasady współpracy oraz podsumowano rezultaty dotychczasowej pomocy.

- Pierwszy raz przyjechaliśmy do Świdnicy i powiatu świdnickiego w 1997 roku, tak więc w tym roku obchodzimy 15 lecie naszej współpracy – mówił na spotkaniu w starostwie Walter Hänle szef maltańczyków z Biberach. Podczas każdej wizyty goście z Niemiec odwiedzają placówki odpowiedzialne za pomoc społeczną. W tym roku wizytowali między innymi Schronisko imienia Brata Alberta, gdzie przywieźli pościel, środki czystości oraz odzież zimową dla podopiecznych tej jednostki. Ponadto odwiedzono także siedzibę Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy, Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz 2 domy, w których przebywają podopieczni Domu Dziecka. W tych instytucjach Kawalerowie Maltańscy zostawili między innymi lodówkę, pralkę, rower do ćwiczeń, lampę na podczerwień, środki czystości, łóżka elektryczne, chodziki, pościel, ręczniki, środki czystości, ubrania oraz 60 paczek mikołajkowych ufundowanych przez uczniów szkoły podstawowej w Biberach.

- Chcieliśmy przekazać naszym przyjaciołom z Biberach drobny prezent, ale wypływający z głębi serca. Są to mianowicie obrazy wykonane przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie w ramach warsztatów terapeutycznych. Obrazy wykonano z materiałów zakupionych przez Kawalerów Maltańskich i przekazanych podczas ostatniej wizyty w naszym powiecie – informuje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.
- Cieszymy się z gorącego przyjęcia, jakie tradycyjnie nam zgotowano. Mam także nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie się układać tak dobrze – podsumowuje wizytę Walter Hänle.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group