Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kibice dla Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej

Wiadomości: Świdnica, Bystrzyca Górna
Środa, 17 lutego 2010, 9:39
Aktualizacja: 9:42
Autor: SP, opr. MaS
Fot. SP
Sukcesem zakończyła się akcja organizowana prze kibiców Zagłębia Lubin, w tym Fan Clubu Świdnica oraz TrupekTeamu. Młodzi ludzie pokazali, że słowo kibic nie musi się kojarzyć z chuligaństwem. Wspólnie na terenie Świdnicy i Lubina przeprowadzili akcję, której celem było zebranie pieniędzy i upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej.

- Pomysł na akcję narodził się w naszych głowach w zeszłym roku. Pod koniec listopada zaczęliśmy wstępnie ustalać przebieg akcji, a na początku grudnia spotkaliśmy się z panią dyrektor Domu Dziecka w Bystrzycy, aby ustalić listę najpotrzebniejszych rzeczy przydatnych wychowankom. – mówi Paweł z FC Świdnica.

Kibice bardzo profesjonalnie przygotowali się do przeprowadzenia akcji. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku na ręce Doroty Gacek przekazali pismo, w którym zobowiązali się do zebrania datków na rzecz Domu Dziecka. Udało im się też włączyć do przedsięwzięcia sklepy, lokale i punkty fotograficzne. Puszki, do których można było składać dobrowolne datki, stanęły w wielu miejscach Lubina i Świdnicy. Natomiast kartony, do których można było przynosić upominki dla dzieci stały m.in. w ZG Rudna oraz w punktach fotograficznych Kodaka przy ul. Orlej i w Rynku.

„Miedziana Akcja” trwała przez ponad 3 tygodnie i przerosła oczekiwania organizatorów. Dzięki zebranym środkom finansowym udało się zakupić między innymi: komputer, pralkę, odkurzacz, żelazko, artykuły szkolne - zeszyty, kredki, flamastry, plastelinę, bloki rysunkowe, farby plakatowe, czasopisma, programy komputerowe, artykuły sportowe i wiele innych, a także żywność i środki czystości. Dodatkowo zebrano bardzo dużo ubrań oraz ogromne ilości zabawek.

- Chcieliśmy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspomogli nas w tej akcji. Dziękujemy wszystkim firmom, lokalom oraz sklepom za możliwość przeprowadzenia zbiórki. Dziękujemy także grupie OCB'03, która podczas Akcji Miedziana Krew III uzbierała bardzo dużą ilość maskotek. Do ich przewiezienia musieliśmy wynająć busa. – relacjonują organizatorzy akcji. – Tutaj przyszła nam z pomocą firma transportowa „Kibo”, która bezpłatnie przewiozła zabawki i sprzęt do Domu Dziecka.

Specjalne podziękowania należą się również klubowi Zagłębie Lubin. Z rąk rzecznika klubu organizatorzy akcji otrzymali na licytację dres Franciszka Smudy, przekazany podczas konferencji prasowej przez selekcjonera reprezentacji Polski. Klub przekazał również bluzę Marka Bajora oraz trykot meczowy sygnowany nazwiskiem Leo Beenhakkera.

- Dziękujemy również firmom za wsparcie akcji oraz kibicom z Zagłębia Lubin i z miejscowości leżących w pobliżu Świdnicy, za pomoc. Tutaj duży ukłon należy się chłopakom z Żarowa. – mówią członkowie FC Świdnica oraz TrupekTeamu.

Do podziękowań przyłącza się Starostwo Powiatowe w Świdnicy, któremu Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej podlega.

Materiał video z zakończenia akcji: http://www.youtube.com/watch?v=Fbn6vgPgfjQ

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group