Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kierowali pod wpływem środków odurzających

Środa, 28 marca 2018, 7:11
Aktualizacja: 11:14
Autor: red
Strzegom: Kierowali pod wpływem środków odurzających
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu dysponują już urządzeniem do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia środków odurzających. Drager Drug Test 5000 pozwolił ujawnić już dwa przypadki prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Urządzenie zostało zakupione przez Gimną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzegomiu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali już dwóch kierujących, których badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło , że są pod wpływem środków odurzających.

Drager Drug Test 5000 to sprzęt, który służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest nowoczesny i superczuły, rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium.

Urządzenie zostało zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzegomiu. Zakup urządzenia wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a kierowcy pod ich wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

Pierwszy przypadek miał miejsce 9 marca br. około godziny 21.40 gdzie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 25 letniego kierującego samochodem marki Peugeot. Podczas badania w organizmie mężczyzny wykryto zakazane substancje psychotropowe. 23 marca br. o godzinie 3.10 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel . W organizmie mężczyzny wykryto zakazane substancje narkotyczne.

W obu przypadkach dowodami w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group