Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słotwina/Świdnica: Kierowca tira dostał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego

Poniedziałek, 20 września 2010, 14:55
Aktualizacja: 15:14
Autor: KO
Słotwina/Świdnica: Kierowca tira dostał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zygmunt J., kierowca tira, który uderzył w dwie idące nad ranem do pracy kobiety, dostał od świdnickiej prokuratury zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć dwóch osób. Chorzowianin częściowo przyznał się do winy – twierdzi, że samochód był zepsuty i dlatego stracił nad nim panowanie. Tymczasem biegły z zakresu techniki samochodowej ustalił, że układ kierowniczy, a także hamulcowy i zawieszenia pojazdu były sprawne.

Do tragedii doszło nad ranem w poniedziałek, 9 sierpnia, w Słotwinie. W dwie idące do pracy u ogrodnika kobiety uderzył rozpędzony samochód ciężarowy. Kobiety zginęły na miejscu. Tir zatrzymał się na ogrodzeniu przydomowego ogródka, lekko wcześniej ocierając się o budynek mieszkalny.

Ofiary wypadku miały 54 i 63 lata. Były mieszkankami Świdnicy. Mężczyzna kierujący tirem zaraz po wypadku został przewieziony do Latawca. To 57-letni mieszkaniec Chorzowa, który wiózł przez Słotwinę miał węglowy.

- Dysponujemy opinią biegłego z zakresu techniki samochodowej orzekł, że układ kierowniczy, hamulcowy i zawieszenia był sprawny – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – To pozwoliło nam postawić zarzut. Ale to nie koniec postępowania. Jeszcze nie wszystkie dowody zostały zbadane. Teraz czekamy na ekspertyzy biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych i z zakresu medycyny sądowej. Dopiero mając te dowody będziemy mogli przygotować akt oskarżenia.

Wobec Zygmunta J. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego (2 tys. zł) i zawieszenia w wykonywaniu zawodu kierowcy. Sąd, wydając wyrok skazujący za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, może skazać go na karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Więcej na temat wypadku:
* Tragedia w Słotwinie – tir zabił dwie kobiety,
* Tragedia, której można było uniknąć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group