Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kierowco zapnij pasy!

Wtorek, 26 lipca 2011, 18:05
Aktualizacja: 18:07
Autor: GrA
Świdnica: Kierowco zapnij pasy!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mieszkańcy powiatu świdnickiego nie dbają o swoje bezpieczeństwo. Jak wynika z przeprowadzonej kontroli pasów nie zapinają nie tylko kierowcy, ale i pasażerowie.

Sześćdziesiąt dziewięć pojazdów skontrolowali świdniccy policjanci podczas akcji „Pasy”. W przypadku dziewiętnastu ujawniono brak zapięcia pasów. - Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci – informuje rzecznik prasowy świdnickiej komendy Policji Katarzyna Czepil.

Akcja „Pasy” została przeprowadzona w minioną niedzielę 24 lipca. Od godziny 6.00 do 22.00 policjanci na drogach powiatu świdnickiego skontrolowali 69 pojazdów, w tym 59 samochodów osobowych i 10 ciężarowych.
W trakcie kontroli wykazano 19 wykroczeń, z czego zapiętych pasów nie miało 9 kierowców, a w 10 przypadkach pasażerowie.

Przypominamy, że za brak zapiętych pasów kierowcy grozi 100 złotych mandatu oraz 2 punkty karne, pasażer zapłaci mandat w wysokości 100 złotych. W przypadku brak odpowiedniego fotelika dla dziecka mandat wyniesie 150 złotych i 3 punkty karne.

- Akcja ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Przypominamy, że obowiązek zapinania pasów mają również osoby siedzące na tylnych siedzeniach – dodaje Katarzyna Czepil.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group