Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1116
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mielęcin: Kilka ofert na budowę ronda

Poniedziałek, 11 marca 2024, 9:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
Mielęcin: Kilka ofert na budowę ronda
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy, ale także drogowcy czekają na budowę ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 5 w Mielęcinie wiele lat. To bardzo niebezpieczny i kolizyjny odcinek drogowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), która prowadzi tę inwestycję, poinformowała, że wpłynęło 5 ofert w przetargu na przebudowę skrzyżowania. Teraz komisja przetargowa przystąpi do analizy złożonych ofert.

- To kolejny ważny krok, który przybliża nas do rozpoczęcia tej ważnej inwestycji. Po zakończeniu oceny wszystkich ofert, które wpłynęły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zostanie podpisana umowa z wykonawcą i dopiero wówczas ruszą pierwsze prace budowlane. Zgodnie z zapowiedzią GDDKiA będzie to trzeci kwartał tego roku, a cała inwestycja ma się zakończyć w 2025 roku. Trzymamy kciuki, aby zadanie zostało zrealizowane jak najszybciej, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ronda w Mielęcinie został ogłoszony 16 lutego 2024r. Na realizację tego zadania zgłosiło się 5 firm: Pro-Tra Building, STRABAG Infrastruktura Południe, Elektrotim, Bickhardt Bau Polska i Kobylarnia. Kwota przeznaczona na przebudowę całego skrzyżowania w zamówieniu wynosi ponad 13 mln 95 tys. złotych.

Najważniejszym celem tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu, gdyż skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 oraz powiatowej trasy prowadzącej do Świdnicy i Żarowa uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych na terenie powiatu świdnickiego. W ostatnich latach doszło tam do kilkudziesięciu kolizji i wypadków, w tym także śmiertelnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group