Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kilka przewinień

Środa, 9 grudnia 2020, 15:17
Autor: red
Świdnica: Kilka przewinień
Fot. KPP Świdnica
37–letni kierowca VW został zatrzymany do kontroli drogowej.... i nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta Świdnicy na ulicy Lipowej zauważyli kierującego VW, zachowanie na drodze kierowcy wzbudziło ich podejrzenie, co do jego stanu trzeźwości. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować swoje podejrzenia.

Podczas interwencji okazało się, że 37-letni mężczyzna jest trzeźwy. Mężczyznę poddano także badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przez sądem.

Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu….po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za co został ukarany mandatem karnym.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group