Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kilkadziesiąt wniosków wpłynęło do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego

Środa, 9 maja 2018, 7:42
Autor: red
Świdnica: Kilkadziesiąt wniosków wpłynęło do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego
Fot. UM Świdnica
Zakończono zbieranie wniosków do 5.edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli 75 propozycji projektów zadań inwestycyjnych.

Będą one teraz sprawdzane przez Zespół Weryfikacyjny, zgodnie z zasadami legalności, gospodarności i celowości. Ogłoszenie listy propozycji projektów inwestycyjnych, które zostaną poddane konsultacjom społecznym nastąpi do 11 czerwca br.
- Z roku na rok wniosków jest coraz więcej. Widać, że świdniczanie zdają sobie sprawę, że budżet partycypacyjny to doskonałe narzędzie do wprowadzania realnych zmian w najbliższym otoczeniu – mówi Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Aktywności Obywatelskiej.

Wśród propozycji zadań do realizacji znalazły się m.in.: budowa ścianki wspinaczkowej w plenerze, miejskie szachy, Świdnicki Festiwal Rękodzieła. Najwięcej jest wniosków dotyczących budowy placów zabaw i zewnętrznych siłowni oraz remontów chodników.

Pula pieniędzy na realizację projektów dzielnicowych przedstawia się następująco:
- Centrum 288 000,00 zł
- Śródmieście 256 000,00 zł
- Osiedle Młodych Południe 160 000,00 zł
- Osiedle Młodych Północ 224 000,00 zł
- Osiedle Zawiszów 144 000,00 zł
- Osiedle Zarzecze 208 000,00 zł
- Dzielnica Kolonia 32 000,00 zł
- Dzielnica Południowa 96 000,00 zł
- Dzielnica Zachodnia 192 000,00 zł

Dla dzielnicy, w której odnotowana zostanie największa frekwencję przewidziano dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 30 tys. zł.

Projekty zadań inwestycyjnych w ramach budżetu obywatelskiego sprawdzane będą teraz przez Zespół Weryfikacyjny, zgodnie z zasadami legalności, gospodarności i celowości. Będzie on pracował do końca maja. Ogłoszenie listy propozycji projektów inwestycyjnych, które zostaną poddane konsultacjom społecznym w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego planowane jest do 11 czerwca br.

Głosowanie rozpocznie się 18 czerwca i potrwa dwa tygodnie, czyli do 30 czerwca. Odbywać się będzie ono tak jak w zeszłym roku, czyli poprzez oddanie głosu osobiście w wyznaczonych lokalach, a także w formie elektronicznej oraz korespondencyjnie. Prawo do udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Świdnicy, zameldowani na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy, którzy do dnia zakończenia głosowania ukończyli 16 rok życia.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w mieście kilkadziesiąt zadań, a wśród nich znalazły się m.in.: rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz przy skrzyżowaniu ulic Wałowej i Komunardów, budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2, Centrum Edukacji Czytelniczej Zarzecze czy też remonty chodników przy ulicach Tadeusza Kościuszki, Księcia Henryka Pobożnego i Księcia Henryka Brodatego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group