Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilkakrotnie uderzył swojego znajomego siekierą w głowę

Środa, 2 lipca 2014, 11:55
Aktualizacja: 11:56
Autor: red.
Wałbrzych: Kilkakrotnie uderzył swojego znajomego siekierą w głowę
Fot. archiwum
Nawet kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wałbrzyskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. Sprawca w trakcie awantury kilkakrotnie uderzył swojego znajomego siekierą w głowę. Na szczęście ranny mężczyzna mimo odniesionych obrażeń przeżył. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd, który zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku podjętych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Podejrzany, to 60-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Jak wynika z ustaleń policjantów, wczesnym rankiem na jednej z wałbrzyskich posesji, podczas awantury 63-letni mężczyzna został kilkukrotnie uderzony siekierą w głowę. Z poważnymi obrażeniami głowy natychmiast trafił on do szpitala. Podejrzany został zatrzymany chwilę po ataku. Był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Napastnikiem okazał się 60-letni sąsiad ofiary.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group