Czytających: 1491

klasa A: Klasa A: Karolina po raz siódmy, wicelider na kolanach!

Poniedziałek, 26 września 2011, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Karolina Jaworzyna Śląska pokonała na własnym terenie w meczu 7. kolejki rozgrywek klasy A Sudety Dziećmorowice 3:2. To siódma wygrana jaworzynian w tym sezonie.

Prowadzenie Karolina uzyskała w 25. minucie spotkania, kiedy to podanie Ignatowicza z rzutu rożnego wykończył Czykieta. Rywale wyrównali już 4 minuty później, strzał zza pola karnego oddał Choma, błąd popełnił nasz golkiper Burdzy, który wypuścił futbolówkę z dłoni, a ta wpadła do siatki. Tuż przed przerwą miejscowi zaaplikowali gościom bramkę do szatni, w 44. minucie na 2:1 Karolinę wyprowadził Ignatowicz. Po zmianie stron gospodarze próbowali podwyższyć rezultat i mieli ku temu znakomitą okazję. W polu karnym przeciwników powalony został Jarzembowski, sędzia wskazał na wapno, na piłki podszedł Ignatowicz, jednak przegrał pojedynek z Jaśkiewiczem. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Marcin Krawczyk. Przyjezdni bardzo szybko wykorzystali przewagę jednego zawodnika doprowadzając chwilę później do wyrównania, strzelcem bramki Krug. Ten gol jak się okazało później nie załamał ambitnych zawodników Karoliny, którzy w drugiej minucie doliczonego czasu gry wydarli zwycięstwo. Wynik na 3:2 dla gospodarzy ustalił Czykieta, Karolina znów wygrała i wciąż nie straciła jeszcze punktu w tegorocznych rozgrywkach, podobnie jak rezerwy Górnika Wałbrzych.