Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Kluczowy okres

Poniedziałek, 1 lipca 2019, 7:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: red
Dziś 1 lipca o godzinie 11.00 w Świdnicy odbędzie się Walne Zgromadzenie Sygnatariuszy Sudety 2030.

Sudety 2030 wchodzą w kluczowy okres, w którym podejmowane będą decyzje na szczeblu rządowym oraz unijnym, co do przyszłej polityki spójności, zasad wspierania dalszego rozwoju regionalnego oraz budżetów przeznaczonych na ten cel. Od półtora roku Sygnatariusze Porozumienia Sudety 2030 zabiegają w instytucjach unijnych i administracji rządowej o środki finansowe na dalszy rozwój subregionów: wałbrzyskiego i jeleniogórskiego w przyszłej perspektywie unijnej, w sytuacji, kiedy nasze województwo znalazło się w grupie obszarów przejściowych. Sygnatariusze porozumienia uważają, że jest to dobry czas do odbycia wspólnej dyskusji na temat planu dalszych działań, jakie powinni wspólnie podejmować w celu zapewnienia obu subregionom, tak mocno odstającym w rozwoju gospodarczym od pozostałych części Województwa Dolnośląskiego, satysfakcjonujących środków finansowych, umożliwiających ich dalszy rozwój.

Podczas ostatniego posiedzenia Komitetu Sterującego Porozumienia Sudety 2030, w którym zasiadają reprezentanci samorządów z obszarów wszystkich 13 powiatów obu subregionów, podjęto jednogłośnie decyzję o zaproszeniu całego Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z Radnymi Sejmiku Dolnośląskiego, reprezentującymi subregion wałbrzyski i jeleniogórski, na Walne Zgromadzenie Sygnatariuszy Sudety 2030.

Podczas tego spotkania przedstawione zostaną Zarządowi Województwa postulaty i oczekiwania związane z dalszymi działaniami władz samorządu wojewódzkiego w celu pozyskania środków na rozwój subregionów wałbrzyskiego i jeleniogórskiego. Sygnatariusze Porozumienia Sudety 2030 chcą się dowiedzieć, jaką strategię działań przyjął Zarząd aby wprowadzić w życie wizję Dolnego Śląska zapisaną w SRWD 2030: „region równomiernego rozwoju – bez istotnych społecznych i gospodarczych dysproporcji, region wewnętrznie spójny, region wyrównanych rozwojowych szans". W inicjatywie "Sudety 2030" uczestniczy 107 samorządowców reprezentujących różne opcje polityczne, którzy potrafili się porozumieć i zjednoczyć w działaniach wokół wspólnej idei poprawy warunków życia mieszkańców południa Dolnego Śląska. Uczestnicy porozumienia chcą wykorzystać to doświadczenie do dalszego budowania realnego poparcia dla realizacji celów rozwojowych, zapisanych zarówno w Deklaracji Sudeckiej jak i Strategii Rozwoju „Sudety 2030", przyjętej i zatwierdzonej do realizacji przez organy stanowiące Sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group