Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1338
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolędowanie z Pectusem

Piątek, 7 stycznia 2022, 7:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: red
Gmina Świdnica: Kolędowanie z Pectusem
Fot. Gmina Świdnica
Przez kilkanaście lat przy wigilijnym stole w Urzędzie Gminy spotykali się parlamentarzyści, samorządowcy, duchowieństwo, radni, sołtysi, członkinie kół gospodyń, organizacji pozarządowych, prezesi, dyrektorzy i kierownicy firm oraz instytucji na co dzień współpracujących z władzami gminy Świdnica. Niestety pandemia koronawirusa w 2020 i 2021 roku uniemożliwiła organizacje wielu spotkań. W tym roku noworoczne spotkanie w auli I LO w Świdnicy zgromadziło gości z trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego, a także mieszkańców gminy, reprezentujących liczne organizacje społeczne prężnie działające w swoich miejscowościach. Wyjątkowy koncert kolęd zaprezentował zespół PECTUS, a piękne bożonarodzeniowe tradycje śpiewem i tańcem zaprezentowały dwa gminne zespoły.

Artyści działający w zespołach „Ale Babki” i „Mokrzeszów” pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewicz udowodnili, że wspólne kolędowanie ma nie tylko wymiar religijny, ale ma moc budowania wspólnoty i wielopokoleniowych więzi.

- Z okazji Nowego 2022 Roku życzę wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech ten rok obfituje w dobro i życzliwość, niech będzie pomyślny zarówno pod względem prywatnych jak i zawodowym, dając szanse na spełnienie marzeń – mówiła Teresa Mazurek, składając noworoczne życzenia.

Słowa podziękowania wójt gminy skierowała m.in. do duchowieństwa, ks. bpa Marka Mendyka, ks. bpa Waldemara Pytla, samorządowców: prezydentów, burmistrzów i wójtów podkreślając zasługi dra Romana Szełemeja w Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz prezydent Świdnicy za liderowanie programowi wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Podziękowania popłynęły również do funkcjonariuszy na co dzień dbających o bezpieczeństwo publiczne oraz mieszkańców gminy, którzy pomimo pandemii kultywowali polską tradycję w swoich sołectwach. Raport z inwestycji gminnych, zrealizowanych w 2021 roku przedstawił zastępca wójta Bartłomiej Strózik. Mimo wielu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa udało się w gminie Świdnica zrealizować m.in. inwestycje drogowe i kubaturowe służące zarówno najmłodszym mieszkańcom tj. budowa Żłobka Gminnego w Pszennie, ich rodzinom oraz seniorom. Życzenia w imieniu Rady Gminy Świdnica złożyła przewodnicząca rady Regina Adamska.

Muzyczną ucztę podczas noworocznego spotkania zafundował zespół „Pectus”. Dla wielu gości były to cenne wspomnienia tworzące klimat rodzinnego domu, wpisujące się w najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. I w takim właśnie niecodziennym domu, pełnym pięknych rodzinnych emocji – w domu w Bogoniowicach malowniczej wsi położonej w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Ciężkowice w 2016 r. powstała płyta zespołu PECTUS zatytułowana „Kolędy przy kominie”.

W Nowym 2022 Roku życzymy dużo dobroci, żeby świat wokół nas zmieniał się tak jak w święta i żebyśmy to my mogli dawać radość innym. Do Siego Roku!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group