Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Kolęduj z nami"– Wieczór Bożonarodzeniowy w Świdnickim Ośrodku Kultury

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 18 grudnia 2011, 15:48
Aktualizacja: 22:37
Autor: red
Fot. użyczone
15 grudnia 2011 r. w Świdnickim Ośrodku Kultury odbył się cudowny Wieczór Bożonarodzeniowy, jaki Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy zorganizowała pod nazwą „Kolęduj z nami…” włączając się tym samym do programu Kolędy Świdnickiej organizowanej w naszym mieście przez Urząd Miejski.

Już od godziny 16:00 w hallu teatru wszystkich przybywających – a gości było mnóstwo – witał Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami, obdarowując każde dziecko cukierkami. Również o godzinie 16:00 otworzono kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić przepiękne akcesoria: stroiki świąteczne, choinki, ozdoby choinkowe, torby na prezenty, gwiazdki wykonane na szydełku, kartki świąteczne (niezwykłe, bo część z nich wyszywana własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli), gipsowe figurki, choineczki makaronowe, łańcuchy, kalendarze adwentowe i wiele innych drobiazgów. Cechą wspólną wszystkich drobiazgów było własnoręczne ich wykonanie przez uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły.

W hallu teatru - również od godziny 16:00 – czynny był kącik rękodzieła, gdzie można było samodzielnie wykonać wiele ozdób świątecznych. Jeśli ktoś nie wiedział jak – pomocą służyli uczniowie. Miłym akcentem były odwiedziny Prezydenta Świdnicy pana Wojciecha Murdzka oraz wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej – pani Zofii Skowrońskiej – Wiśniewskiej, którzy na specjalnie do tego przygotowanych bombkach złożyli własnoręczne podpisy. Obie bombki zajęły w szkole honorowe miejsce!

Cały czas czynna była kawiarenka „U Świętego Mikołaja”, gdzie ilość i jakość przepysznych ciast wprawiała w zdumienie najwytrawniejszych smakoszy!

Punktem kulminacyjnym Wieczoru Bożonarodzeniowego był III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych, który oficjalnie otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 315 pani Joanna Grębowska – Szpak. Na konkurs przybyły dzieci z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 105, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8 oraz przedstawiciele obu oddziałów przedszkolnych naszej szkoły: oddział 0A prowadzony przez panią Beatę Sztetner oraz oddział 0B prowadzony przez panią Jolantę Rękas.

Przedszkolaki na scenie prezentowały najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie – solo i zespołowo. W takich kategoriach też oceniało ich Jury w osobach: pani Bożena Kuźma (ŚOK), pani Joanna Chojnowska (MDK Świdnica), pan Tomasz Sochacki (Studio Piosenki KATHARSIS), który ufundował również nagrodę specjalną – bezpłatne konsultacje i naukę śpiewu.

Wśród przybyłych gości witano: Prezydenta Świdnicy pana Wojciecha Murdzka, wiceprzewodniczącą Rady Miasta panią Zofię Skowrońską – Wiśniewską, dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury pana Tomasza Jamroga, dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury pana Zbigniewa Curyla. Nie zabrakło również sponsora pani Anny Szywały – prezesa Firmy Szkoleniowo – Doradczej w Świdnicy.

Zabawa trwała do 19:30 – wszyscy byli zauroczeni jej rozmachem i wysokim poziomem organizacji. Cieszyły odwiedziny każdego gościa – również tych przypadkowych, którzy zwiedzając w Rynku Jarmark Bożonarodzeniowy wstąpili również tutaj.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Jolanta Rękas. Nadmienić należy, że w przygotowanie i przebieg Wieczoru Bożonarodzeniowego włączyli się wszyscy nauczyciele szkoły oraz – co cieszy najbardziej – wielu rodziców.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym Wieczór Bożonarodzeniowy pozwolił w szczególny sposób włączyć się w miejskie obchody Kolędy Świdnickiej.

Podziękowania należą się także Jury III Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych: pani Bożenie Kuźmie, pani Joannie Chojnowskiej oraz panu Tomaszowi Sochackiemu.

Podziękowania specjalne dla sponsorów:
Firma Szkoleniowo – Doradcza „ANNA SZYWAŁA”,
Firma SONEL S.A. w Świdnicy
pan Tomasz Sochacki – dyrektor Studia Artystycznego Katharsis w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~konik polny 18-12-2011 17:45
Witam moje dziecko brało w tym udział i uważam, żę nie wszystko wyszło tak jak powinno. Po pierwsze z każdej klasy rodzic wybrany piekł ciasto na tą uroczystość, przynosił kawę i herbatę po czym, żeby skosztować cokolwiek trzeba było zapłacić. Po drugie przejdzmy teraz do nagród. Skoro było trzech sponsorów nie rozumię dlaczego kwestia nagród została tak załatwiona. Za wygrane któreś miejsce( nie zależnie czy drugie czy trzecie bo pierwszego nie było ) dzieci dostały cukierki i gre która została własnością nie dzieci a szkoły. Uważam, żę jest to nie tak w stosunku do dzieci.
~gosia267 19-12-2011 15:12
popieram, brak słów
~gonia 20-12-2011 2:06
a ja nie popieram tylko serdecznie gratuluje. Bylam. Widzialam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group