Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolędujemy już dziesięć lat

Wtorek, 26 stycznia 2016, 10:28
Autor: opr.red.
Świebodzice: Kolędujemy już dziesięć lat
Fot. www.swiebodzice.pl
10. jubileuszowe Kolędowanie z Burmistrzem obfitowało w niespodzianki, pełne było rodzinnego ciepła, najpiękniejszych polskich kolęd i świetnego humoru, o który zadbał organizator i prowadzący w jednym – czyli Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Kolędowanie odbyło się w niedzielę, 24 stycznia.

Sala reprezentacyjna Miejskiego Domu Kultury dosłownie pękała w szwach. Przygotowano 180 miejsc siedzących, wszystkie zostały zapełnione, a niektórzy stali przy wejściu.

Świąteczny wystrój sali, choinka, świece, a do tego wspaniała atmosfera, stworzona przez burmistrza, który jak zwykle sypał dowcipami, śpiewał razem z wykonawcami i prowadził spotkanie sprawiła, że wszyscy bawili się doskonale. Małżonka burmistrza, Pani Teresa Kożuchowicz, współgospodyni spotkania dbała, by nikomu nie zabrakło słodkości oraz kawy i herbaty. Dla najmłodszych były pyszne cukierki z naszej Śnieżki.

- Jestem ogromnie szczęśliwy i wzruszony, że tyle osób przyjęło nasze zaproszenie, dziękuję za to spotkanie a przede wszystkim dziękuję za to, że dzięki Państwa zaufaniu możemy się tu razem spotykać już dziesiąty rok - te słowa burmistrza Bogdana Kożuchowicza publiczność przyjęła serdecznymi brawami.

Kolędowanie z Burmistrzem ma wyjątkowo rodzinny charakter, nic więc dziwnego, że mogliśmy wysłuchać i zobaczyć wiele rodzinnych występów, nie brakowało także małych solistów- dla nich brawa były najgłośniejsze.

Po raz kolejny na pianinie akompaniował ksiądz Mateusz Pawlica, wystąpił zespół Akord, schola z parafii Św. Mikołaja, a niespodzianką tego wieczoru był niecodzienny kwartet rodzinny. Przy fortepianie - Teresa Kożuchowicz, na organkach - Bogdan Kożuchowicz, na cymbałkach - Zosia, chrześnica burmistrza, śpiew - Marysia, jej siostra. "Polecenie służbowe" od Szefa do zaśpiewania kolędy otrzymali także pracownicy Urzędu i radni Rady Miejskiej, przed publicznością wystąpił zatem chór mieszany w składzie: Teresa Małecka, Jan Klepiec - rani Rady Miejskiej, Edmund Staniewski, radny powiatowy, Agnieszka Gielata dyrektor MDK oraz Agnieszka Bielawska-Pękala rzecznik prasowy magistratu. Szczególny charakter miał także duet burmistrza Bogdana Kożuchowicza z siostrą Marylą, która przyjechała aż z Krakowa specjalnie po to, by wziąć udział w Kolędowaniu.

Każdy, kto wystąpił, otrzymywał upominek, a najmłodsi prezenty w postaci książek, słodyczy i artykułów papierniczych.
Dwie godziny upłynęły szybko i niepostrzeżenie, a na koniec czekała jeszcze jedna niespodzianka: upominek w postaci bonów na bezpłatne badania w świebodzickich przychodniach.

Podziękowania dla sponsorów: ZGK Świebodzice sp. z o.o., OSiR Świebodzice sp. z o.o., ZWiK Świebodzice sp. z o.o., przychodnie: Salmed, Mikulicz, Next-Medical i Miejski Ośrodek Zdrowia

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group