Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna akcja "Trzeźwy poranek"

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 24 kwietnia 2016, 10:28
Autor: opr.red.
Fot. red.
25 kwietnia 2016 roku od godziny 5.30 do godziny 9.00 świdniccy policjanci przeprowadzą akcję prewencyjną pn„Trzeźwy poranek”. Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących to cele kolejnych działań policyjnych "Trzeźwy poranek" przeprowadzonych na terenie województwa dolnośląskiego 25.04.2016r. Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

Przypomnijmy

Jeżeli podczas kontroli drogowej policyjny alkomat wykaże zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu pomiędzy 0,2 -0,5 promila, to uznaje się, że kierujący znajduje się w stanie po spożyciu i jest to wykroczenie zagrożone karą 10 pkt. karnych, grzywną do 5 tys. zł oraz utratą prawa jazdy do 3 lat.

Jeżeli stężenie będzie wyższe niż 0,5 promila alkoholu we krwi, to mamy do czynienia z przestępstwem, za które grozi 10 pkt. karnych, nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Jeżeli natomiast kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności wzrasta nawet do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group