Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Kolejna dotacja od KGHM

Sobota, 28 lipca 2018, 7:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 lipca 2018, 11:44
Autor: red
Roztoka: Kolejna dotacja od KGHM
Fot. UG Dobromierz
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce otrzymała kolejne dofinansowanie z Fundacji KGHM Polska Miedź na zakup sprzętu sportowego dla uczniów.

Szkoła otrzymała wsparcie na kwotę 7919,19 zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętu sportowego, który posłuży uczniom na lekcjach wychowania fizycznego i w ramach ogólnopolskiego programu ,,Szkolny Klub Sportowy", w którym szkoła czynnie uczestniczy.

Pomysłodawcami i osobami odpowiedzialnymi za pozyskanie środków byli nauczyciel wychowania fizycznego Gracjan Perełka i dyrektor szkoły Dariusz Fica.

W roku szkolnym 2015/2016 Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała środki na kwotę 15 000 zł, dzięki czemu utworzona została siłownia szkolna, na której oprócz lekcji wychowania fizycznego prowadzone są zajęcia popołudniowe dla uczniów i mieszkańców Gminy Dobromierz.

Sprzęt, który został zakupiony to piłki nożne, ręczne, zeskok do skoku wzwyż, poprzeczka do skoku wzwyż, próg do pchnięcia kulą, kule, piłka lekarska 5 kg, podkładki do tyczek, zestawy do tenisa stołowego, przyrząd do pomiaru skoku dosiężnego, kosze i piłki do korfballa.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Fundacji KGHM Polska Miedź za kolejne wsparcie dzięki, któremu będziemy mogli wprowadzić nowe i atrakcyjne dyscypliny sportowe dla uczniów naszej szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group