Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejna fabryka działa w Podstrefie Świebodzice

Sobota, 14 grudnia 2013, 16:22
Aktualizacja: Niedziela, 15 grudnia 2013, 14:07
Autor: red.
Świebodzice: Kolejna fabryka działa w Podstrefie Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
Firma Segepo–Refa kilka dni temu uroczyście uruchomiła swój zakład w Świebodzicach. Nowoczesna hala produkcyjna zlokalizowana jest w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park".

To jeden z największych pracodawców w naszej Podstrefie, firma deklarowała zatrudnienie 100 nowych pracowników.
W uroczystym otwarciu fabryki wziął udział Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Jadwiga Olesińska-Malinowska, Kierownik Wydziału Infrastruktury Technicznej UM.

Segepo rozpoczęło inwestycję w 2012 roku, kupując od miasta działkę w Podstrefie Świebodzice. Powstała hala o powierzchni 4 000 m2 z możliwością rozbudowy o dodatkowe 1 500 m2. To pozwoli na zatrudnienie kolejnych osób.
Grupa Segepo posiada 6 zakładów: 5 we Francji, 1 w Polsce i 1 w Turcji. Segepo-Refa działa na polskim rynku od roku 2002r. Zakład w Polsce posiada certyfikaty ISO TS16949 oraz ISO14001. Produkuje precyzyjne elementy metalowe i z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego oraz elektronicznego. Eksportuje do UE, ale również do Chin, Indii i Tunezji.

To drugi - po firmie GEA Polska - zakład w świebodzickiej Podstrefie, który już produkuje i zatrudnia ludzi. Posiadaczami działek w Podstrefie są jeszcze dwie firmy: Vaso-Tech (której zakład jest w trakcie budowy) oraz Droper Logistic, zamierzający rozpocząć swoją inwestycję w 2014 roku.

- Każde miejsce pracy jest ważne, cieszę się, że takie miejsca powstają w Świebodzicach i mam nadzieję, że kończący się kryzys ekonomiczny zachęci inwestorów i przedsiębiorców do dalszego inwestowania i zwiększania zatrudnienia - mów burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Dzięki podjętej przez Radę Ministrów decyzji o wydłużeniu działalności specjalnych stref ekonomicznych do 2020 roku liczę, że w Świebodzicach pojawią się jeszcze nowi inwestorzy. Gmina ma do zaoferowania ponad 9 hektarów atrakcyjnych gruntów. Przypomnę też, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa lotniska, które bez wątpienia dodatkowo wpłynie na atrakcyjność Świebodzic.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group