Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna inwestycja drogowa w Świdnicy

Środa, 3 lutego 2016, 16:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 lutego 2016, 8:06
Autor: opr.red.
Świdnica: Kolejna inwestycja drogowa w Świdnicy
Fot. użyczone
Świdnica otrzyma dotację z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 004 219,18 zł na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa ulicy Sprzymierzeńców na odcinku od ulicy Pionierów do ulicy Rycerskiej”.

Wniosek miasta znalazł się na trzeciej pozycji na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2016 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Dokumentacja projektowa przewiduje przebudowę ulic oraz  skrzyżowania, w tym segregację ruchu pieszego i rowerowego, przebudowę chodników po obu stronach drogi,  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej,  modernizację wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego,  korektę geometrii skrzyżowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż barier, poręczy, azyli i kostki integracyjnej.
Przebudowę oświetlenia zaprojektowano na ul. Sprzymierzeńców od ul. Rycerskiej do ul Traugutta.     

Procedura przetargowa dotycząca wyboru wykonawcy tej inwestycji przeprowadzona zostanie do końca marca tego roku.

- To kolejna z drogowych inwestycji, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych i ruchu samochodowego. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednie remonty dróg i ten spotka się z akceptacją mieszkańców. Tempo naszych realizacji nie maleje i jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie m. in. przebudowa ul. Komunardów i ul. Kopernika – mówi zastępca prezydenta Marek Suwalski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group