Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejna wyprawa Żarodreptaków

Niedziela, 9 sierpnia 2020, 15:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 12:10
Autor: red
Żarów: Kolejna wyprawa Żarodreptaków
Fot. UM Żarów
Blisko trzydziestu piechurów wybrało się na Pogórze Izerskie. Wszystko za sprawą kolejnej wyprawy Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki.

Turystyczna przygoda rozpoczęła się w malowniczo położonym Wleniu, gdzie podziwiać można było staromiejską architekturę, kościół pw. św Mikołaja oraz położony nieopodal zamek wleński. Dalej wycieczka udało się w kierunku wsi Łupki. Największą atrakcją tej miejscowości jest zespół pałacowy Lenno. W Marczowie turyści zwiedzili kościół filialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie pracują księża Michalici. Przez ruiny pałacu w Dębowym Gaju wycieczka dotarła do Lwówka Śląskiego. Ta miejscowość może się pochwalić m.in. niemalże w pełni zachowanymi dwoma pierścieniami średniowiecznych murów obronnych, przez co często nazywany jest polskim Carscassonne. Tak zachowany układ miasta jest jednym z nielicznych występujących w Europie.
– Turystyka jest nam bardzo bliska. Często przekazujemy ją z pokolenia na pokolenie, co pozwala łączyć nas w jednej pasji. Już dziś zapraszamy na kolejne wyprawy organizowane przez nasze koło. Śledźcie nasz oficjalny profil na Facebooku, gdzie na bieżąco umieszczamy wszystkie informacje dotyczące planowanych wycieczek – informuje Stanisław Plaszczak z Miejskiego koła PTTK Żarodreptaki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group