Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Kolejne chodniki oddane do użytku mieszkańców

Piątek, 20 grudnia 2013, 7:33
Autor: red.
Gmina Żarów: Kolejne chodniki oddane do użytku mieszkańców
Fot. UM Żarów
Prawie 700 metrów bieżących chodnika wybudowano w czterech miejscowościach z terenu gminy Żarów. Mieszkańcy Imbramowic, Żarowa, Pożarzyska i Bukowa mogą się już poruszać bezpiecznym chodnikiem. W czwartek, 19 grudnia w obecności przedstawicieli żarowskiego Urzędu Miejskiego i Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego dokonano odbioru czterech chodników.

- Na mocy podpisanego porozumienia ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego w czterech miejscowościach w gminie Żarów zostały wykonane nowe ciągi piesze. Wraz z budową nowych chodników ustawiono również nowe krawężniki i obrzeża betonowe. W Imbramowicach, w których pierwsza część inwestycji rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku powstało w sumie 410 metrów chodnika, w Żarowie przy ulicy Chrobrego przybyło 55 metrów chodnika, w Pożarzysku 90 metrów nowego chodnika, a w Bukowie chodnik liczy 99 metrów bieżących. Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego przekazała na ten cel środki finansowe 50 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na zakup materiałów. Gmina Żarów natomiast ze swojej strony zapewniła sprzęt, materiał oraz pracowników. W sumie na realizację tego zadania inwestycyjnego gmina Żarów przeznaczyła ponad 60 tysięcy złotych - wyjaśnia Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowy ciąg pieszy, ale tym razem bez udziału finansowego powiatu świdnickiego powstał również przy drodze powiatowej w Siedlimowicach. Tam, do użytku oddano ponad 120 metrów bieżących nowego chodnika.

Nowe chodniki z pewnością zwiększą bezpieczeństwo pieszych, nie tylko dzieci, które dojeżdżają do szkół, ale również osób starszych. Nie będzie już potrzeby, aby schodzić na pobocze podczas wymijania się samochodów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group