Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne Dni Gór za nami

Środa, 4 grudnia 2013, 7:49
Autor: red.
Świdnica: Kolejne Dni Gór za nami
Fot. Starostwo Powiatowe
W dniach od 26 listopada do 1 grudnia odbywały się w Świdnicy XVIII Dni Gór. Cykliczna impreza związana z górami: turystyką, sportami górskimi, piosenką turystyczną, filmem górskim, wernisażami prac związanymi z tematyką górską. Pomysłodawcą i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest znany polski himalaista Piotr Snopczyński oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

W ramach Dni Gór zorganizowano między innymi wernisaż prac Piotra Snopczyńskiego, projekcje filmów, konkurs piosenki turystycznej, koncert zespołu z Zakopanego oraz spotkania z ludźmi, którzy swoją pasję związali z górami. W ostatnim dniu zorganizowany został w hali sportowej w Witoszowie Dolnym zawody wspinaczkowe o Puchar Starosty Świdnickiego. Zawody obserwowała i nagrody wręczyła wicestarosta Alicja Synowska.

- Cieszymy się wraz z organizatorami, że zawody przyciągnęły nie tylko wytrawnych z zaprawionych wspinaczy amatorów lecz także najmłodszych miłośników tego sportu. Po uczestnikach widzimy, że wspinaczka sportowa do doskonała forma aktywności fizycznej dla każdego, bez względu na wiek – komentowała zawody Alicja Synowska. Wraz z wicestarostą nagrody wręczali organizator Piotr Snopczyński oraz znany polski himalaista, zdobywca ośmiotysięcznika Broad Peak zimą, Adam Bielecki.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group