Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Kolejne dofinansowanie na strażacki samochód

Sobota, 6 sierpnia 2016, 8:17
Autor: red
Dobromierz: Kolejne dofinansowanie na strażacki samochód
Fot. UG Dobromierz
Wójt Dobromierza Jerzy Ulbin wraz z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu Łukaszem Gajkiem odebrali w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu decyzję o dofinansowaniu zakupu samochodu pożarniczego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na wniosek Prezydium ZOW Związku OSP RP Województwa Dolnośląskiego zabezpieczył środki finansowe na realizację zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń środowiska na 2016 rok. Ochotnicza Straż Pożarna w Dobromierzu ma do dyspozycji dotację w kwocie 80 tys. zł. na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego w 2016 roku.

Są to kolejne środki finansowe, jakie udało się pozyskać z instytucji zewnętrznych. W lipcu br. podpisana została umowa na pomoc finansową w formie dotacji celowej w wysokości 65 tys. zł, jakie Gmina Dobromierz otrzyma od Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Środki zewnętrzne stanowią niezbędną część do realizacji zadania, jakim jest zakup samochodu dla dobromierskich strażaków. Koszt zakupu pojazdu to ok. 750 tys. zł. Wkład własny z budżetu gminy to blisko 300 tys. zł. Gmina Dobromierz i OSP Dobromierz podejmują kolejne zadania, których celem jest zewnętrzne wsparcie finansowe. Po otrzymaniu dotacji od Samorządu Województwa i promesy z WFOŚiGW jesteśmy coraz bliżej realizacji zadania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group