Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolejne graffiti w Strzegomiu

Środa, 5 października 2016, 7:39
Autor: red
Strzegom: Kolejne graffiti w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Przy okazji trwających inwestycji gminnych pn. „Przebudowa dróg w Strzegomiu: ul. Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada łączących się z drogą wojewódzką nr 374” Spółka Wodociągi i Kanalizacja dokonała nie tylko modernizacji urządzeń wodociągowych w obrębie istniejącej przepompowni wody, ale również przeprowadziła remont zewnętrznej elewacji budynku. Notorycznie bazgrane i zapisywane niecenzuralnymi słowami ściany zostały pokryte estetycznym muralem.

- Pomysł takiego ozdobienia budynku przepompowni wywodzi się ze sportowego i rekreacyjnego charakteru ul. Promenady, która wiedzie na Górę Krzyżową. Wyzwania podjęła się Grupa Artystyczna BENK.ART. Przykład graffiti na ul. Dworcowej pokazuje, że takie zdobienie ścian ma sens, ponieważ mural wykonany w 2014 r. do tej pory jest w idealnym stanie. Mam nadzieję, że i w tym przypadku tak pozostanie” – dodaje przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak.

Prace na ul. Promenady dobiegają końca. Powstała aleja spacerowa i ścieżka rowerowa, pojawiły się lampy ledowe. Miejsce nabiera nowego charakteru.
- Przed nami jeszcze kilka tygodni finalizowania tej inwestycji. Przede wszystkim znacząco wzrośnie bezpieczeństwo, ponieważ zostało przebudowane skrzyżowanie Promenada – Kościuszki. Pojawi się tutaj również kamera, która będzie monitorowała skrzyżowanie i dewastowaną do tej pory elewację przepompowni” – wyjaśnia zastępca burmistrza Wiesław Witkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group