Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejne inwestycje Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego

Sobota, 27 maja 2017, 11:54
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejne inwestycje Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Mowa o malowaniu znaków oraz kolejnych nowych chodnikach.

Wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej aury ruszają pracę nad odnawianiem oznakowania poziomego na drogach pozostających pod zarządem Powiatu Świdnickiego. W pierwszej kolejności odnowiono oznakowanie przejść dla pieszych na ulicach miasta Jaworzyna Śląska. Zakończenie prac przy korzystnych warunkach atmosferycznych planowane jest na koniec czerwca. Wszystkie prace przeprowadzane są przez pracowników SDPŚ.

W połowie maja nastąpiło rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na budowę chodników przy drogach powiatowych przebiegających przez Gminę Wiejską Świdnica. Pierwsza inwestycja będzie przeprowadzana przy drodze powiatowej nr 3396 D w Witoszowie Górnym. Koszt budowy chodnika wyniesie prawie 30 tys. zł.

Także w Witoszowie Dolnym, na skrzyżowaniu dróg nr 3396 D i 2911 D wykonany zostanie nowy ciąg pieszy za kwotą ponad 24 tys. zł. Wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca na remont chodnika w miejscowości Panków, przy drodze powiatowej nr 2889 D.

Całość kosztów przeznaczonych na przebudowę chodników w Gminie Świdnica to 140 tys. zł. Środki pochodzić będą z budżetu gminy i powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group