Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejne inwestycje Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego

Piątek, 30 czerwca 2017, 11:20
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejne inwestycje Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
27 czerwca oficjalnie oddano do użytku mieszkańców kolejną inwestycję przeprowadzoną przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. Nazwa zadania to: „Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1994D w miejscowości Biała”.

Zakres prac obejmował między innymi: rozbiórkę istniejącego chodnika, wykonanie korytowania i warstwy odsączającej z piasku pod chodnik i zatokę, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych, ułożenie nawierzchni na chodniku z kostki betonowej grubości 8cm na podbudowie z kruszywa i podsypce piaskowej na powierzchni 243 m2 i zatoce autobusowej na podbudowie z kruszywa i podsypce cementowo-piaskowej z kostki betonowej grubości 10 cm na powierzchni 93 m 2.

Wartość wykonanych prac to przeszło 62 tys. zł. Z czego 35 tys. zł. to przyszły wkład Gminy Marcinowice. Prace przy realizacji inwestycji trwały od 15 maja do 20 czerwca.

28 czerwca odbył się odbiór kolejnej inwestycji w infrastrukturę około drogową przeprowadzoną przez SDPŚ. Mowa tu o budowie chodnika w Dobromierzu. Zakres prac obejmował wykonanie podbudowy i ułożenie chodnika z kostki na długości 139 mb i powierzchni 209 m2. Zadanie realizowane było przy współpracy powiatu z Gminą Dobromierz (na podstawie Umowy nr 48/2017 z dnia 28 kwietnia 2017 r. dotyczącej udzielenia przez Gminę Dobromierz pomocy rzeczowej Powiatowi Świdnickiemu w zakresie realizacji zadań związanych z budową chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Dobromierz). Wartość zadania to prawie 26 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu Powiatu Świdnickiego, natomiast Gmina Dobromierz zapewniła materiał (kostkę kamienną na krawężniki i obrzeża kamienne).

Przez prawie tydzień kierowcy poruszający się drogą powiatową nr 3396 D (popularnie zwaną łącznikiem do autostrady) mogli zaobserwować nowość, w postaci radaru edukacyjnego, który zainstalowany został na wysokości skrzyżowania w Bagieńcu. Tablica edukacyjna o zmiennej treści, wyświetlała prędkość aktualną oraz tekst w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym. Tablica została ustawiona testowo na okres około tygodnia. Po tym okresie firma, właściciel radaru, przekaże Służbie Drogowej Powiatu Świdnickiego dane na temat przestrzegania przez kierowców ograniczenia prędkości na tym odcinku drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group