Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejne miliony złotych dla powiatowych szkół

Poniedziałek, 6 lutego 2017, 14:41
Aktualizacja: 17:43
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejne miliony złotych dla powiatowych szkół
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Szkoły zawodowe prowadzone przez Powiat Świdnicki otrzymają nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne do pracowni zawodowych ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014–2020.

Umowa o dofinansowanie projektu podpisana została w siedzibie Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej w dniu 1 lutego 2017 r.

Projekt przewiduje doposażenie 8 zespołów szkół zawodowych, tj. Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy, Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół im. Stanisława Prosińskiego w Świebodzicach oraz Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, który pozwoli na przybliżenie uczniom szkół zawodowych rzeczywistych warunków pracy.

Wartość całego projektu to 2.210.046 zł. Ze środków unijnych Powiat Świdnicki otrzyma dofinansowanie w wysokości 1.827.845,11 zł.

W ramach projektu doposażone zostaną pracownie w zawodach z branży usługowo-gospodarczej - technik hotelarstwa, technik obsługi ruchu turystycznego, technik spedytor i technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik fryzjerstwa, fryzjer, sprzedawca, z branży informatyczno-elektronicznej - technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk oraz w zawodach związanych z koleją - technik transportu kolejowego i związanych z górnictwem odkrywkowym - technik górnictwa odkrywkowego.

Nowoczesny sprzęt, który Powiat Świdnicki zakupi w ramach projektu jest bardzo różnorodny, tak jak różnorodna i bogata jest oferta kształcenia zawodowego Powiatu Świdnickiego dla absolwentów gimnazjów, a później dla absolwentów szkół podstawowych. Uczniowie naszych szkół zawodowych będą mogli korzystać z profesjonalnie wyposażonych pracowni multimedialnych, pracowni do obsługi klientów w sklepach, biurach podróży, recepcjach hotelowych, biurach rachunkowych, firmach graficznych, pracowni do obsługi logistycznej i spedycyjnej w firmach i przedsiębiorstwach, ale również będą mogli zapoznać się z obsługą nowoczesnych urządzeń z branży elektrycznej, kolejowej czy górniczej.

Warto zwrócić uwagę, że to już drugi tego typu projekt Powiatu Świdnickiego, który otrzymał dofinansowanie z UE. W nowoczesny sprzęt do pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych wyposażone zostaną w 2017 roku również wszystkie licea ogólnokształcące Powiatu Świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group