Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 834
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejne oddziały przygotowawcze

Środa, 16 marca 2022, 7:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejne oddziały przygotowawcze
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Powiat Świdnicki uruchamia dwa kolejne oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy.

Od 21 marca 2022 r. oddziały przygotowawcze powstaną w:

I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30, tel. +48 74 858-29-42, kasprowicz@kasprowiczanie.com

Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, ul. Tadeusza Kościuszki 31, tel. + 48 74 855-02-33, ogolniak@wp.pl

Oddział przygotowawczy w III Liceum Ogólnokształcącym, który rozpoczął działalność 14 marca 2022 r., zapełnił się praktycznie w ciągu jednego dnia. Nie ma już miejsc dla kolejnych uczniów. Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych oddziałów przygotowawczych.

Oddział przygotowawczy to specjalna forma kształcenia dla obcokrajowców, którzy w ogóle nie władają językiem polskim. Program nauczania w oddziale przygotowawczym będzie opierał się na ramowych planach nauczania i podstawie programowej kształcenia w czteroletnim liceum ogólnokształcącym. Dla wszystkich uczniów przewidziane są osobne godziny języka polskiego jako języka obcego. Naukę w oddziale przygotowawczym mogą rozpocząć uczniowie z Ukrainy, którzy mają ukończone co najmniej 8 lat nauki szkolnej w systemie edukacji Ukrainy.

Zajęcia edukacyjne w oddziale przygotowawczym będą prowadzone w języku polskim. Oddział ten zostanie objęty opieką osoby władającej biegle językiem ukraińskim, która w trakcie lekcji służyć będzie pomocą nauczycielom polskim.

Każdy uczeń oddziału przygotowawczego zostanie do niego zakwalifikowany przez zespół kwalifikujący, a o ostatecznym przyjęciu do oddziału decydować będzie dyrektor szkoły.

Młodzież z Ukrainy, która włada choć trochę językiem polskim, powinna starać się o przyjęcie w pozostałych szkołach prowadzonych przez Powiat Świdnicki, gdzie również zostaną oni objęci stosowną opieką i dodatkowymi zajęciami z języka polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group