Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Kolejne pieniądze na kanalizację

Środa, 9 sierpnia 2017, 15:20
Autor: red
Gmina Dobromierz: Kolejne pieniądze na kanalizację
Fot. UG Dobromierz
Kwestie związane z utrzymaniem czystości i porządku w gminach, dotyczące również podłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej regulują przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Przepisy te wskazują, że przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej jest obowiązkowe z wyjątkiem nieruchomości, które są wyposażone w przydomową oczyszczalnie ścieków.

Budowa sieci kanalizacyjnej stanowi natomiast zadanie własne gminy, jakie gmina Dobromierz w ostatnim czasie intensywnie realizuje.

Wójt Jerzy Ulbin w dniu wczorajszym odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Wicemarszałek Ewy Mańkowskiej promesę w wysokości prawie 2 milionów złotych, która zostanie przeznaczona na budowę kanalizacji w Szymanowie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przypominamy, że trwa obecnie realizacja zadania pn. ,,Budowa kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków, gmina Dobromierz – I Etap, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Czernicy, Gniewkowie i Dzierzkowie”, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dodatkowo w ostatnim czasie zorganizowane zostało spotkanie dotyczące etapów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz programu dofinansowania z budżetu gminy kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.
- Budowa zbiorczego systemu odbioru zanieczyszczeń przyczyni się do osiągnięcia efektów ekologicznych w postaci podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej mieszkańców naszej gminy oraz do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń przedostających się do wód oraz gruntu poprzez nieszczelne szamba przydomowe, ochrony i polepszenia stanu zdrowia mieszkańców, podniesienia standardu ich życia oraz zwiększenia świadomości ekologicznej osób korzystających z powstałej infrastruktury – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group