Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Kolejne porozumienie ze Starostwem Powiatwym w Świdnicy

Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 10:20
Aktualizacja: 10:24
Autor: red.
Na najbliższej sesji radni Gminy Marcinowice podejmą uchwalę dotyczącą współfinansowania kosztów sporządzenia projektów budowlanych na remont kolejnych dróg powiatowych.

Pierwsza to dokumentacja na odbudowę drogi Zebrzydów w kierunku miejscowości Kątki wraz z budową rowu, druga dokumentacja to remont drogi powiatowej w Goli Świdnickiej. Wartość dofinansowania każdej z dokumentacji to ok. 13 tys. zł. co stanowi 50% wartości.

Starostwo Powiatowe w Świdnicy zgłosiło do realizacji w br. w ramach usuwania skutków powodzi dwie drogi z terenu gminy Marcinowice. Jeśli zostanie udzielona promesa to pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane, będzie przebudowa drogi powiatowej w Zebrzydowie w kierunku miejscowości Mysłaków. Wartość zadania to ok. 1mln. 500 tys. zł. Powiat Świdnicki otrzyma dotację w kwocie 1 mln. 200 tys. zł., brakujące 300 tys. zł pochodzić będzie z budżetu gminy Marcinowice. Drugie zadanie to przebudowa drogi powiatowej w Goli Świdnickiej. Wartość zadania to 1 mln. 350 tys. zł. Wartość dotacji to 1 mln. 80 tys. zł., z budżetu gminy dołożona zostanie brakująca kwota czyli 270 tys. zł.

Już w ubiegłym roku ze strony gminy Marcinowice zostało złożone zapewnienie, że dołoży do tych zadań brakujące kwoty ponieważ są tą drogi strategiczne oraz zniszczone w wyniku ubiegłorocznej powodzi. Pomimo, że gmina nie jest właścicielem tych dróg nie może pozwolić, aby przepadło 80% dofinansowania, może kiedyś sytuacja finansowa powiatu ulegnie poprawie i wówczas powiat sam będzie finansował inwestycje na swoich drogach bez pomocy gminy.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group