Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

Środa, 5 września 2018, 7:17
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość
Fot. KPP Świdnica
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Bo kolejnych dwóch kierujących na najbliższe trzy miesiące straciło swoje prawo jazdy.

Kolejnych dwóch kierowców zdecydowanie zbyt szybko „podróżujących” po drogach powiatu świdnickiego (gm. Marcinowice oraz gm Strzegom) pożegnało się ze swoimi prawami jazdy na 3 miesiące. 38-letni kierujący oraz 52-letni kierujący samochodami osobowymi marki VW jechali z prędkościami 110 oraz 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Zostali zatrzymani przez patrole świdnickiej „drogówki”. Obaj piraci drogowi został zgodnie z taryfikatorem ukarani mandatami i punktami karnymi oraz utracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Kolejny raz informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group