Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne rowery dla świdniczan

Wtorek, 4 lipca 2017, 7:14
Aktualizacja: 12:16
Autor: red
Świdnica: Kolejne rowery dla świdniczan
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica już po raz drugi jest partnerem akcji „Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska – Białej.

W zeszłym roku akcja koordynowana w naszym mieście przez Referat Turystyki odniosła duży sukces. Dzięki zaangażowaniu rowerzystów udało się przekazać aż 5 rowerów dla dzieci z ubogich rodzin. Świdnica zajęła drugie miejsce pod względem wyjeżdżonych km wśród podmiotów zgłoszonych do akcji. W tym roku świdniczanie nie zwalniają tempa i skutecznie walczą o kolejne jednoślady.

W 2017 roku akcja rozpoczęła się w naszym mieście 10 marca i potrwa do końca września. W jej ramach każdy rowerzysta, a jest ich wielu w Świdnicy, może się przyczynić do ofiarowania dziecku wymarzonego roweru. Wystarczy wejść na stronę internetową www.rowerpomaga.pl, odszukać cel „Jeżdżę dla Świdnicy” i wpisać uczciwie ilość przejechanych na rowerze danego dnia kilometrów. Maksymalnie, raz dziennie jedna osoba lub organizacja (np. szkoła, klasa) może wpisać 300 km. W tym roku Fundacja Arka podniosła limit kilometrów upoważniających gminę do odbioru roweru z 20 tys. na 30 tys. Pierwszy rower został wyjeżdżony 8 maja i wręczono go Maksymilianowi Nóżce 21 maja w trakcie Pikniku Rowerowego „Świdnica na rowery”.

Obecnie rowerzyści przejechali już 139 tys. km, co upoważnia nas do otrzymania 3 kolejnych rowerów. Aktualnie jest to najlepszy wynik w Polsce.

Aktywnie przyczynili się do niego świdniccy rowerzyści, cykliści biorący udział w Pikniku Rowerowym „Świdnica na rowery”, uczestnicy 57. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK oraz Paweł Wilk i Robert Rupnowski, którzy rowerami okrążyli Polskę i zebrali od sponsorów pieniądze na leczenie małej Blanki.
- W trakcie oficjalnego otwarcia 57. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK, zaprosiliśmy jego uczestników do włączenia się w akcję „Rower Pomaga” i jeżdżenia dla Świdnicy. Ich odzew przeszedł nasze wszelkie oczekiwania. Zlotowicze „wykręcili” łącznie dla świdnickich dzieci ponad 78 tys. km. Nie tylko pomogli nam w czasie trwania zlotu, ale wiele osób, które spędziły ten czas aktywnie w Świdnicy do dziś jeździ i wpisuje swoje kilometry dla naszego miasta. Widać dobrze się tu czuli, co odbieramy jako dodatkowy komplement – mówi Tadeusz Niedzielski, komandor 57. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group