Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejne serce

Piątek, 11 czerwca 2021, 11:58
Autor: red
Żarów: Kolejne serce
Fot. UM Żarów
Wystarczyło kilka dni, aby wielkie metalowe serce, które ulokowane zostało przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, zapełniło się plastikowymi nakrętkami.

To już kolejne nakrętkowe serce postawione na terenie naszej gminy. Cała społeczność szkolna wspólnie z Radą Rodziców, ale także mieszkańcy, zbierają nakrętki na rzecz Amelki Gmyrek ze Strzegomia, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

- Zbierając nakrętki nie tylko pomagamy potrzebującym dzieciom, ale także promujemy właściwą postawę ekologiczną i zachęcamy, aby na co dzień dbać o środowisko naturalne. Taki sposób, zbieranie nakrętek plastikowych, z pewnością sprawi, że nasza akcja przybierze na sile i zmobilizuje do zbierania tych, którzy jeszcze tego nie robią. Zachęcamy! Tym bardziej, że pojemnik został ustawiony przed budynkiem szkoły, więc każdy może się włączyć w nasze działania ekologiczno-charytatywne - mówi wicedyrektor SP Żarów Adam Ciupiński.

Metalowe serca bardzo szybko zapełniają się nakrętkami. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na rzecz potrzebujących dzieci. W ten sposób, dzięki życzliwości wszystkich zaangażowanych w akcję mieszkańców, pieniądze trafiły już na konta fundacji, które opiekują się Julią Malik i Adasiem Szczurek z Żarowa. Aktualnie nakrętki we wszystkich żarowskich sercach zbieramy dla Amelki małej mieszkanki Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group