Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Kolejne spotkania noworoczne

Czwartek, 28 stycznia 2016, 8:50
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: Kolejne spotkania noworoczne
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Spotkania noworoczne w Bojanicach, Lutomi Górnej, Mokrzeszowie, Krzczonowie, Makowicach powoli kończą bogaty w tym roku okres kolędowania w gminie Świdnica. Za nami 22 spotkania, których gospodarzami były rady sołeckie, radni, sołtysi, organizacje pozarządowe, koła gospodyń, gmina Świdnica.

Najliczniej na zaproszenie organizatorów w miniony weekend odpowiedzieli seniorzy z Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Lutomi Małej. To właśnie w Lutomi od 13 lat noworoczne spotkanie organizują włodarze dwóch sołectw: Lutomi: Górnej i Lutomi Dolnej. Tradycyjnie też na ręce seniorów, którzy ukończyli ponad 80 lat gospodarze spotkania wręczyli słodkie upominki.

W tym samym dniu odbyło się także spotkanie w Mokrzeszowie, gdzie na zaproszenie organizatorów kolędy i pastorałki śpiewał zespół „Ale Babki”. W niedzielę spotkania noworoczne odbyły się w kolejnych 2 sołectwach: Krzczonowie i Makowicach. Atrakcją wieczoru w Krzczonowie była inscenizacja pt. „ Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina” z udziałem dzieci i rady sołeckiej. Nie brakowało także wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, szczególnie tych rzadko wykonywanych.

- Każdego roku chcemy przypominać te kolędy, które rzadko brzmią w naszych domach i świątyniach- mówi sołtys Krzczonowa Danuta Sawczuk. W niedzielny wieczór można było usłyszeć m.in. „Dnia jednego północy” i wiele innych świątecznych utworów. Gospodarze zadbali także o poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group