Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne sukcesy matematyków z II LO

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 15:07
Autor: red
Świdnica: Kolejne sukcesy matematyków z II LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy udowadniają, że nie przypadkiem patronem szkoły jest Stefan Banach, po raz kolejny odnosząc sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych.

W tym roku udowodnili w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH, że w pełni zasługują na wspólne zdjęcie na ławeczce na krakowskich Plantach z wybitnymi polskimi matematykami: Stefanem Banachem i Ottonem Nikodyma.

Na krakowski finał Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało aż trzech uczniów II LO: Michał Butmankiewicz, Andrzej Kukla oraz Sebastian Melańczuk. Wraz z opiekunką olimpijczyków - panią Agnieszką Grymek - przed rozpoczęciem finału, podążyli śladami naszego patrona po krakowskich Plantach. Warto wspomnieć, że w II etapie okręgowym, który odbył się w styczniu w Nowej Soli ponadto wzięło udział aż 10 uczniów z Banacha. Poza finalistami: Katarzyna Domańska, Natalia Dudek, Jakub Blach, Krystian Walewski i Grzegorz Skupień z klasy 3 a oraz Kinga Kępa i Mateusz Drąg z klasy 2 a. Z niecierpliwością czekamy w II LO na ostateczne wyniki olimpiady, zapraszając już dzisiaj do Banacha wszystkich dla których matematyka jest pasją. I chcą na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych (realizowanych również w ramach projektów unijnych) podążać śladami słynnych matematyków polskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group