• Czwartek, 18 lipca 2019
  • Godz. 3:02
  • Imieniny: Erwina, Kamila, Karoliny, Szymona
  • Czytających: 779
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolejne udogodnienia dla pasażerów MPK w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 4 kwietnia 2019, 15:26
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Już niedługo pasażerowie komunikacji miejskiej w Świdnicy będą mogli korzystać z nowych wyświetlaczy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W sumie na terenie miasta zainstalowanych zostanie kolejnych 5 urządzeń, które na bieżąco podają godziny odjazdów i przyjazdów autobusów. Ich montaż rozpocznie się 4 kwietnia.

Nowe tablice pojawią się na przystankach autobusowych w takich miejscach jak:

 Muzealna - kierunek pl. Grunwaldzki
 Muzealna - kierunek pl. Św. Małgorzaty
 Zamenhofa - kierunek miasto
 Westerplatte (Galeria) - kierunek miasto
 pl. Drzymały/Westerplatte

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku zostało zamontowanych 10 tablic na głównych przystankach węzłowych. Łącznie na terenie miasta Świdnicy będzie 15 przystanków wyposażonych w dynamiczną informacją pasażerską.

- Wybierając miejsca dla montażu tablic kierowaliśmy się przede wszystkim ilością osób korzystających z komunikacji oraz liczbą linii komunikacyjnych, które dany przystanek obsługuje. Jesteśmy przekonani, że wskazane przez nas lokalizacje są optymalne dla pasażerów MPK – mówi Małgorzata Lubandy, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

To nie jedyne udogodnienie na jakie mogą liczyć pasażerowie MPK Świdnica. Dostępność do informacji pasażerskiej o rzeczywistym czasie odjazdu zostanie rozszerzona poprzez wyposażenie wszystkich przystanków w całej sieci komunikacyjnej w naklejki z kodami QR odsyłającymi do wirtualnej wersji dynamicznej informacji. Dzięki temu każdy podróżny korzystający z usług komunikacji miejskiej, znajdujący się na którymkolwiek przystanku, będzie mógł w prosty sposób sprawdzić kiedy podjedzie na przystanek oczekiwany autobus. Łącznie zostaną wywieszone 264 kody, z czego na terenie Świdnicy na 88 przystankach z wiatami oraz 33 słupkach przystankowych. Naklejki zostaną również umieszczone na 143 przystankach na terenie gmin: Świdnica i Marcinowice.

Do weryfikacji niezbędny jest jedynie smartfon wyposażony w darmową aplikację do odczytu kodów kreskowych i QR oraz dostęp do Internetu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group