Czytających: 1420

III-liga piłkarska: Kolejne zwycięstwo Polonii i awans w ligowej tabeli

Sobota, 5 maja 2012, 20:26
Aktualizacja: 20:33
Piłkarze Polonii Świdnica odnieśli drugą wygraną z rzędu, nie licząc walkowera od Celulozy Kostrzyn nad Odrą. Po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Orłem Ząbkowice Śląskie, tym razem biało–zieloni ograli u siebie 1:0 Ilankę Rzepin. Dzięki wywalczonym trzem punktom nasi zawodnicy awansowali z dziewiątej na siódmą pozycję w tabeli tracąc do czwartej Lechii Zielona Góra tylko punkt.

Zapis relacji z meczu

Skład Polonii: Stitou, Bielski, Borowy, Furmankiewicz, Lato, Miętkiewicz, N. Pierzga, P. Salamon, M. Salamon, Stachyra, Tobiasz, na ławce: I. Pierzga, Czoch, Klimczak, Madziała, Szuba

Skład Ilanki: Fabiański, Sylwestrzak, Hojka, Popkowski, Teśman, Mendelski, Adamczewski, Warcholak, Gurgul, P. Nowaczewski, M. Nowaczewski, na ławce: Sidorowicz, P. Chanas, Kowalew, Kasik, D. Chanas, Odziemkowski, Guraj

1' - rozpoczynamy spotkanie

3' - Polonia mogła zacząć bardzo mocno, po strzale Tobiasza i kiepskiej interwencji bramkarza rywali futbolówka odbiła się od słupka

5' - strzał zawodnika Ilanki z rzutu wolnego, pewnie łapie Stitou

10' - świetne dogranie Laty do Stachyry, ten przerzuca bramkarza, ale piłka przelatuje ostatecznie obok bramki przyjezdnych

16' - zamieszanie w środku pola, przeciwnicy wychodzą z bardzo groźną akcją, ale sytuację wyjaśnia P. Salamon

20' - Gurgul próbuje szczęście strzałem głową, ale na nasze szczęście minimalnie niecelnie

27' - Teśman z rzutu wolnego, pewnie łapie Stitou

30' - od kilku minut oglądamy bardzo chaotyczną grę z obu stron, dużo strat, gra toczy się głównie w środkowej części boiska

37' - Bielski z dystansu - bardzo słabo, a na dodatek niecelnie

39' - rozpędzony Stachyra pada w polu karnym, gwizdek arbitra milczy

43' - żółta kartka Stachyra

45' - kontra goście, piłka po uderzeniu Warcholaka przelatuje jednak nad poprzeczką

koniec pierwszej połowy

46' - rozpoczynamy drugą połowę

49' - Bielski mocno z rzutu wolnego, ale ponad bramką

55' - strzał przeciwników pewnie broni Stitou

59' - groźna kontra gości, na szczęście zakończona niepowodzeniem

65' - zmiana w ekipie gości Guraj za Nowaczewskiego

66' - Szuba za Pierzgę

70' - Ilanka wychodzi wyżej, biało-zieloni ograniczają się do kontr....

71' - po jednej z nich Stachyra będą w dobrej sytuacji uderzył obok bramki

72' - w odpowiedzi goście - Popkowski ponad bramką

74' - Mendelski żółta kartka

75' - bardzo groźna kontra Ilanki - Mateusz Nowaczewski uderza jednak obok bramki Stitou

76' - za Stachyrę Madziała

79' - Miętkiewicz z dystansu, końcami palców na rzut rożny piłką sparował Fabiański

82' - Furmankiewicz uderza z blisko 30metrów - strzał nie sprawił

84' - Tobiasz 1:0!!!!! - nasz pomocnik nie dał szans Fabiańskiemu w sytuacji jeden na jednego

90' - wymarzona sytuacja biało-zielonych na na 2:0 - Borowy próbował lobować bramkarza, ale piłka ostatecznie ugrzęzła w dłoniach Fabiańskiego

92' - koniec meczu wygrywamy 1:0!!!!