Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejni kierowcy utracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Sobota, 17 września 2016, 13:28
Autor: red
Świdnica: Kolejni kierowcy utracili prawa jazdy za nadmierną prędkość
Fot. KPP Świdnica
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Wczoraj w Świdnicy policjanci z miejscowego Wydziału Ruchu Drogowego odebrali te dokumenty kolejnym dwóm kierowcom jadącym z prędkościami ponad 100km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.

15 września dwóch kolejnych kierowców zdecydowanie zbyt szybko „podróżujących” po świdnickich ulicach pożegnało się ze swoimi prawami jazdy na 3 miesiące.

Kierowca mercedesa oraz skody jechali z prędkościami odpowiednio 103 oraz 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Zostali zatrzymani przez patrole świdnickiej „drogówki”. Obaj piraci drogowi otrzymali mandaty w kwocie 400 zł, po 10 punktów karnych oraz utracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypomnijmy, iż dzień wcześniej dwóch, a 13 września aż czterech, kierowców poruszających się po Świdnicy z prędkościami o ponad 50 km/h wyższymi niż dopuszczalne, także na 3 miesiące straciło dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

Kolejny raz informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group