Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejni kierowcy utracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 17 września 2016, 13:28
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Wczoraj w Świdnicy policjanci z miejscowego Wydziału Ruchu Drogowego odebrali te dokumenty kolejnym dwóm kierowcom jadącym z prędkościami ponad 100km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.

15 września dwóch kolejnych kierowców zdecydowanie zbyt szybko „podróżujących” po świdnickich ulicach pożegnało się ze swoimi prawami jazdy na 3 miesiące.

Kierowca mercedesa oraz skody jechali z prędkościami odpowiednio 103 oraz 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Zostali zatrzymani przez patrole świdnickiej „drogówki”. Obaj piraci drogowi otrzymali mandaty w kwocie 400 zł, po 10 punktów karnych oraz utracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypomnijmy, iż dzień wcześniej dwóch, a 13 września aż czterech, kierowców poruszających się po Świdnicy z prędkościami o ponad 50 km/h wyższymi niż dopuszczalne, także na 3 miesiące straciło dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

Kolejny raz informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group