Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kolejni ślubowali

Wtorek, 2 marca 2021, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kolejni ślubowali
Fot. KPP Świdnica
1 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy miała miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy młodszy inspektor Andrzej Dobies.

W poniedziałek 1 marca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy o godz 10:00 zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Ślubowanie różniło się od tych z wcześniejszych lat, ponieważ przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z ogólnoświatową pandemią. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy młodszy inspektor Andrzej Dobies.

Komendant pogratulował wyboru służby w świdnickiej komendzie. Mówił, że to zawód wyjątkowy i prestiżowy dla ludzi z pasją. Podkreślił, że służba w Policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych, niebezpiecznych niejednokrotnie nawet z narażeniem życia. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Kolejnym etapem będzie kilkumiesięczne szkolenie zawodowe w jednej ze szkół Policji. Po ukończeniu szkolenia zawodowego policjanci pełnić będą służbę na ulicach naszego powiatu, dbając o bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group