Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejny kilometr drogi powiatowej zostanie odremontowany

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 10:29
Aktualizacja: 10:30
Autor: red.
powiat świdnicki: Kolejny kilometr drogi powiatowej zostanie odremontowany
Fot. użyczone
Powiat Świdnicki w tym roku już po raz drugi otrzymał dofinansowanie z MAiC. Nabór na drugą transzę usuwania skutków powodzi został ogłoszony w połowie lipca 2014 r. – Byliśmy przygotowani na taki krótki czas składania wniosków. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy informacji o przyznaniu promesy – mówi Sabina Cebula Członek Zarządu

W środę 13 sierpnia 2014r. z rąk Ministra Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego oraz Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza i Wicewojewody Ewy Mańkowskiej, Sabina Cebula Członek Zarządu wspólnie z Dyrektorem SDPŚ odebrała promesę na kwotę 550.000 zł.

Środki te wraz z dofinansowaniem Gminy Marcinowice zostaną przeznaczone na "Przebudowę drogi powiatowej nr 2898D na odcinku Gola Świdnicka - Krasków”. Remont polegać będzie na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni drogowej, odpowiadającej klasie KR2.
Obejmować będzie wykonanie:
• nowej nawierzchni jezdni,
• rekonstrukcji odwodnienia drogi (tj. naprawę uszkodzonych skarp rowów przydrożnych, odtworzenie i utwardzenie rozmytych poboczy, odmulenie i remont zniszczonych przepustów).

Ponadto na obiekcie mostowym przewidywane są prace związane z remontem konstrukcji kamiennej ścianki czołowej oraz demontaż i ponowny montaż bariery mostowej. Co również jest ważne zostanie poszerzona istniejąca nawierzchnia do 5,50 m .

- Dodać należy , ze w lutym odebraliśmy promesę na 2 mln zł. Środki zostały skierowane na remont dróg w miejscowości Zebrzydów ( Gm. Marcinowice) i w Olszanach (Gm. Strzegom). Odbiór wyremontowanych odcinków zaplanowano na 21 sierpnia 2014 r. w Olszanach, natomiast 25 sierpnia 2014 r. w Zebrzydowie – mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group