Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny odcinek ulicy Wałbrzyskiej do remontu

Środa, 20 czerwca 2018, 11:59
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Świdnica: Kolejny odcinek ulicy Wałbrzyskiej do remontu
Fot. UM Świdnica
We wtorek, 26 czerwca o godzinie 10.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z rozpoczęciem prac na ulicy Wałbrzyskiej, na odcinku od ul. Traugutta do al. Niepodległości.

W pierwszym etapie roboty drogowe będą realizowane na drodze od skrzyżowania z ul. Lelewela do al. Niepodległości.  Wprowadzone zostanie oznakowanie objazdowe dla zamkniętego odcinka ulicy.

Dla pojazdów jadących od centrum miasta w stronę ul. Wałbrzyskiej główny objazd poprowadzono al. Niepodległości, ul. Sprzymierzeńców, ul. Polna Droga, do ronda Ireny Sendlerowej  lub alternatywnie poprzez ul. Żeromskiego, ul. Komunardów,  ul. Sikorskiego do drogi krajowej nr 35. Ruch lokalny będzie mógł również korzystać z objazdów uzupełniających ulicami od Sprzymierzeńców  poprzez Traugutta  oraz od ul. Komunardów poprzez ul. Spacerową, Małą i Kolejową.

Dla pojazdów wjeżdżających do miasta, główna trasa objazdu poprowadzona została od ronda Ireny Sendlerowej ulicami Polan Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości.  Dla ruchu lokalnego dodatkowo wyznaczono trasę objazdu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i dalej ul. Sprzymierzeńców.

Dojazd do ulicy Lelewela, oraz dworca kolejowego możliwy będzie od strony ul. Żeromskiego przez pl. Grunwaldzki lub ul. Dworcową.
W trakcie prac zostanie wykonana nowa kanalizacja deszczowa, poprawiona konstrukcja jezdni, powstaną również nowe chodniki oraz oświetlenie drogowe. Gestorzy sieci wykonają remont sieci wodociągowej oraz odcinek sieci gazowej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.  Jego koszt to ponad 1 milion 720 tysięcy złotych. Zadanie współfinansowane jest w 50 % ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz miasta.

Po zakończeniu etapu pierwszego wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie odcinek drogi od ul. Lelewela do ul. Traugutta. O tym będziemy informować Państwa w późniejszym terminie. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group