Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejny oszukany

Środa, 14 września 2022, 13:36
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejny oszukany
Fot. KPP Świdnica
Oszuści, działający metodą ,,na pracownika infolinii banku i aplikację zdalny pulpit”, nie odpuszczają. Do świdnickiej komendy zgłosił się kolejny mieszkaniec naszego miasta, który został oszukany i w efekcie stracił ponad 13 tys. złotych.

Do świdnickich policjantów zgłosił się 28-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszustów, działających tą metodą. Jak ustalili mundurowi, 28-latek odebrał telefon od rzekomego pracownika infolinii banku i usłyszał, że doszło do kilku nieautoryzowanych transakcji na jego koncie. W trakcie rozmowy mężczyzna otrzymał sms z prośbą o podanie nr rachunku, nr karty debetowej oraz kodu CCV, na który odpowiedział.

Rzekomy konsultant poinformował, że w celu uniknięcia utraty pozostałych środków z rachunku 28-latek musi zainstalować wskazany przez niego program na swoim telefonie. Mężczyzna, chcąc uchronić swoje oszczędności, postępował zgodnie z instrukcjami. Pobrał wskazaną przez rozmówcę aplikacje. Następnie zalogował się na swoje konto tak jak wskazał rzekmy konsultant, W ten sposób dał oszustom dostęp do swojego konta, którzy dokonali kilku transakcji, niestety tym razem już prawdziwych na łączna kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group