Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boleścin: Kolejny pożar w gminie Świdnica

Sobota, 14 stycznia 2017, 13:17
Aktualizacja: Niedziela, 15 stycznia 2017, 11:20
Autor: red
Boleścin: Kolejny pożar w gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
6 stycznia w godzinach porannych miał miejsce pożar budynku w Boleścinie.

Doszczętnie spłonęło poddasze mieszkalne 2 osobowej rodziny. Pan Mariusz może mówić o wielkim szczęściu - uratował się z płonącego domu, który remontował z myślą o powiększającej się rodzinie (w maju ma zostać ojcem). Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale potrzebna jest pomoc materialna.

Czas oczekiwania na narodziny dziecka jest najpiękniejszy. Wspólnie z Panią Katarzyną planowali swoje mieszkanie. Niestety plany pokrzyżował im pożar. Cały dorobek życia utracili w jednej chwili. Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu pojawili się przedstawiciele Urzędu Gminy oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rodzina została zaopatrzona w bezpieczne miejsce do schronienia oraz wypłacono zasiłek celowy. Również mieszkańcy wsi Boleścin przystąpili do gromadzenia pierwszych niezbędnych rzeczy. Pomimo, że GOPS niezwłocznie przystąpił do udzielenia schronienia poszkodowanym w pożarze, rodzina znalazła tymczasowo przebywa u sąsiadów w Boleścinie.

Potrzebne są jednak materiały budowlane ale również liczy się każda złotówka. Dlatego Świdnicka Fundacja Symbioza uruchomiła specjalne konto. Pieniądze na pomoc dla pogorzelców można wpłacać na rachunek bankowy w banku BGZ PNB Paribas:

konto nr 95203000451110000003821650, w tytule przelewu koniecznie wpisać „Pomoc na odnowienie domu po pożarze dla P. Mariusza Łoszczyńskiego”.

W sprawie pomocy rzeczowej można kontaktować się bezpośrednio z poszkodowanymi poprzez Fundację Symbioza, lub też sołtys wsi Boleścin Darię Zakrocką.

To kolejny w ciągu miesiąca pożar budynku mieszkalnego w gminie Świdnica. Przypomnijmy! W środę, 14 grudnia 2016 r. w wyniku pożaru budynku mieszkalnego w Witoszowie Górnym nr 12, ucierpiało 6 rodzin, tj. 17 osób w tym 10 dzieci. Ogień strawił poddasze domu mieszkalnego, a w wyniku akcji gaśniczo-pożarniczej zniszczeniu uległy także mieszkania wewnątrz budynku. W chwili obecnej budynek, stanowiący własność gminy Świdnica nie nadaje się do zamieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group