Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejny rok z certyfikatem jakości

Czwartek, 5 grudnia 2013, 13:12
Aktualizacja: 13:19
Autor: red.
Gmina Świdnica: Kolejny rok z certyfikatem jakości
Fot. użyczone
Już po raz trzeci Urząd Gminy Świdnica uzyskał pozytywną ocenę z audytu, którą w dniach 2–3 grudnia przeprowadzili niezależni audytorzy z Polskiej Izby Handlu Zagranicznego „Certyfikacja”. Na bazie zebranych dowodów audytowych będę rekomendował utrzymanie certyfikatu ISO 9001:2008 na kolejny rok – mówił Zbigniew Rak, audytor wiodący.

- System zarządzania jakością wdrożony w Urzędzie Gminy Świdnica jest gwarancją jakości usług oferowanych przez urząd. Ma na celu zapewnienie sprawnej i kompetentnej realizacji zadań, "wyjście" w stronę naszych mieszkańców, a także gromadzenie i wykorzystanie wiedzy o ich potrzebach oraz oczekiwaniach, tak by – w ramach powierzonych obowiązków - na bieżąco odpowiadać na potrzeby Klienta. W okresie obowiązywania certyfikatu przeprowadzono szereg badań oczekiwań i potrzeb Klientów naszego urzędu. Ich wyniki tylko nas utwierdziły w przekonaniu o słuszności podjętej w 2011 r. decyzji o wdrożeniu systemu zarządzania jakością – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

W ciągu dwóch dni audytorzy sprawdzali pracę Urzędu Gminy, a szczegółowej kontroli poddali Zespół ds. Eksploatacji Mieszkań i Infrastruktury Technicznej orz Dział Spraw Obywatelskich i Administracji. Podczas spotkania zamykającego audytor wiodący zwrócił przede wszystkim uwagę na odpowiedzialność i zaangażowanie pracowników urzędu, wysoki poziom audytów wewnętrznych przeprowadzanych przez pracowników urzędu, zaangażowanie Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością, dobry poziom funkcjonowania mechanizmu bezpośredniej informacji, co potwierdziły pobrane podczas audytu próbki. - Jest to bardzo satysfakcjonujące, bowiem system jakości w Państwa urzędzie funkcjonuje dopiero od 2 lat. Z ISO uczynili państwo pomocne narzędzie przy obsłudze Klienta. Należy przy tym pamiętać o ciągłym doskonaleniu – mówił z uznaniem Zbigniew Rak.

Urząd Gminy Świdnica uzyskał Certyfikat Jakości ISO w 2011 roku. Od tego czasu system jest ciągle rozwijany i wzbogacany o kolejne procedury. Zmiany dokonywane są na podstawie spostrzeżeń wynikających z codziennej pracy urzędników, ale także dzięki uwagom Klientów, kierowanych za pośrednictwem ankiet, które są przez nich wypełniane.

Audyt zewnętrzny potwierdził, że Urząd Gminy pracuje w oparciu o najwyższe standardy i stosuje System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group