Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolejny sukces Zuzi

Niedziela, 28 czerwca 2020, 15:58
Autor: red
Strzegom: Kolejny sukces Zuzi
Fot. UM Strzegom
Zuzanna Głąb, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie, kolejny raz odniosła sukces literacki.

Młoda twórczyni i pasjonatka literatury nie ustaje w malowaniu słowem interesujących utworów narracyjnych. Jedne są wytworem bogatej wyobraźni autorki, inne powstają na fundamencie osobistych przeżyć.

Talent literacki uczennicy został doceniony w wielu konkursach. Tym razem na uznanie zasługuje spektakularny sukces – 2. miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Literackim "Jak uszczypnie będzie znak" im. Anny Szewczyk-Konefał w kategorii uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych.

Konkurs podejmował niełatwą tematykę choroby cywilizacyjnej XXI wieku, walki o życie i tego jak ważne jest wsparcie najbliższych w ciężkich sytuacjach losowych. Adeptka pióra w osobistych wspomnieniach pt. „Znak miłości” uchyliła drzwi do intymnych miejsc swojego nastoletniego świata. Jej opowiadanie urzeka przemyślaną fabułą, wyrazistymi portretami psychologicznymi bohaterów, a nade wszystko wrażliwością i niebywale dojrzałymi refleksjami.

Praca laureatki, napisana pod kierunkiem Agaty Zobków, doczekała się publikacji w biuletynie pokonkursowym.
Sukces Zuzi jest dowodem na to, że nawet w czasach epidemii, społecznej izolacji i zdalnej edukacji można dołożyć wszelkich starań, by rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych - równie pięknych i wielkich osiągnięć na niwie literackiej!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group