Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Kolejny zagraniczny partner gminy

Środa, 27 stycznia 2016, 14:29
Autor: opr.red.
Marcinowice: Kolejny zagraniczny partner gminy
Fot. www.marcinowice.pl
Do podpisania aktu partnerskiego z kolejnym zagranicznym partnerem szykuje się gmina Marcinowice. Tym razem partnerem będzie Mikroregion Lazensky w Republice Czeskiej. To pokłosie pierwszej umowy z zagranicznym partnerem – gminą Luzany.

Przypomnijmy, że prezes Mikroregionu Lazenskiego Hana Štěrbová była członkiem delegacji czeskiej, która przyjechała do Marcinowic na uroczystość podpisania aktu o współpracy między obiema gminami. Przy okazji opowiedziała o tym składającym się z 22 gmin regionie położonym u podnóża Karkonoszy. – Nasz mikroregion ma wiele walorów krajobrazowych i turystycznych, ale najbardziej znany jest z występujących tu licznie ciepłych źródeł – mówiła. – Nasza okolica jest nazywana bramą do Czeskiego Raju, który znajduje się w Karkonoszach. Mikroregion ma także znakomite warunki narciarskie.

Już wówczas zarówno strona czeska, jak i polska wyrażały zainteresowanie współpracą z całym mikroregionem. Dziś już blisko do tego, aby stało się to faktem. Decyzję w sprawie jej podjęcia podjął już zarówno zarząd Mikroregionu Lazenskiego, jak też Rada Gminy Marcinowice, która stosowną uchwałę podjęła na sesji 22 stycznia. W chwili obecnej przygotowywane jest kolejne porozumienie. Jego podpisanie nastąpi w Czechach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group