Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolorowe wakacje

Czwartek, 18 lipca 2019, 13:03
Autor: red
Strzegom: Kolorowe wakacje
Fot. Strzegomskie Centrum Kultury
Zajęcia półkolonii letniej „Kolorowe Wakacje w Strzegomskim Centrum Kultury” odbywały się trzy dni w tygodniu, od wtorku do czwartku, w okresie od 25.06 – 04.07 od godziny 9:00 do godziny 14:00 w pomieszczeniach SCK oraz w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”. Na uczestników kolonii czekały wspaniałe atrakcje podczas których towarzyszyło im mnóstwo wrażeń.

Tego lata dzieci w ramach zajęć miały okazję wziąć udział w edukacyjnej wycieczce po Strzegomiu zatytułowanej „Znam swoje miasto”. Historia niepowtarzalnych miejsc oraz obiektów znajdujących się na terenie Miasta Strzegom rozbudziła wyobraźnię naszych uczestników. Koloniści wzięli udział w zajęciach muzycznych, zajęciach plastycznych, zajęciach tanecznych, zabawach integracyjno-edukacyjnych oraz w występach artystycznych z podkładem muzycznym. Dodatkowo odbyły się warsztaty wyrabiania breloczków z koralików do prasowania, gdzie dzieci własnoręcznie tworzyły kolorowe breloczki, które następnie każdy doczepił do swojego plecaka. Odbyły się również warsztaty zdobienia ekologicznych toreb, podczas których każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy artysta i ozdobić własnoręcznie plecaczek wedle własnej inspiracji.

Tradycyjnie jedną z atrakcji były dwie magiczne projekcje kinowe filmów animowanych pt. „Aladyn” oraz „Kraina cudów”. Dodatkową niespodzianką dla ochłody był zakup lodów na gałki, każdy uczestnik mógł wybrać swój ulubiony smak.

Największym wydarzeniem półkolonii była wycieczka. Młodzi uczestnicy półkolonii w ramach wyjazdu mogli spędzić malownicze chwile w kolorowej krainie zabaw „Loopy’s World we Wrocławiu. Uczestnicy wzięli również udział w mini festynie zorganizowanym specjalnie dla nich na sali balowej SCK II podczas którego dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i konkursów z super nagrodami. Codziennie dzieci miały słodki poczęstunek i napoje, a na zakończenie paczki.

Organizatorem Półkolonii w SCK współfinansowanej ze środków Gminy było Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom „Akcja”. Dzięki pozyskaniu środków zorganizowano półkolonie dla 45 dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group