• Piątek, 21 lutego 2020
  • Godz. 10:58
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 747
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kompan mordercy aresztowany

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 18 czerwca 2010, 17:47
Aktualizacja: 17:49
Autor: Karolina Osińska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Siedemnastoletni Patryk S. napadł na świebodzicki hotel Księżyc wspólnie z trzydziestoletnim Rafałem Z., tym samym, który został zatrzymany po bestialskim zabiciu recepcjonisty z hotelu sportowego. Tamto przestępstwo zostało popełnione na początku maja.

Sąd na wniosek prokuratury aresztował Patryka S. na 3 miesiące, podobnie jak Rafała Z. (o tym pisaliśmy tutaj). Starszy z mężczyzn odpowie za morderstwo 44-letniego recepcjonisty, do którego doszło we wtorek. Przypomnijmy. Mężczyzna pod wpływem środków odurzających i alkoholu włamał się do hotelowego baru, przygotował do wyniesienia transporter z piwem i obrabował kasę. Gdy na drodze jego ucieczki stanął pracownik hotelu, Rafał Z. bestialsko go pobił. Martwego mężczyznę okradł i próbował zbiec, ale zatrzymali go goście hotelowi (na jednym też próbował dokonać rozboju).

Sprawa napadu na hotel Księżyc była od miesiąca badana przez policję. Gdy w ręce śledczych dostał się Rafał Z., zatrzymano też jego młodszego kolegę. Wczoraj Patryk S. został aresztowany. Według ustaleń policji obaj mężczyźni w niedzielę, 2 maja, napadli na hotel i pobili recepcjonistę. Bili go po twarzy i głowie, użyli też gazu. Następnie uciekli z łupem: piętnastoma paczkami papierosów i sześcioma butelkami piwa. Wszystko kosztowało ok. 200 zł.

Siedemnastoletni Patryk S. odpowie za rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kl 19-06-2010 9:51
Niestety prawda jest taka,że w Świebodzicach rządzą Romowie.Zobaczcie na stronie portalu miejskiego jak władze miasta chwalą się tym co robią dla Romów.Zapraszam do Świebodzic ,gdy przyjedziecie do tego miasta zaparkujcie w centrum miasta pod ratuszem. Tam od razu przywita was brudny pijany Rom proszący o wsparcie.Nie przeszkadza to straży miejskiej i policji Romowie są nietykalni. Ta mniejszość terroryzuje miasto.Ale żeby nie było,że wszyscy żebrzą.Młodzi żyją z kradzieży i handlują narkotykami.Młode pokolenie Romów panoszy się w naszym mieście i są coraz bardziej bezwzględni a władza przymyka oko na wszystko i udaje.że nie widzi problemu.Romowie w naszym mieście są bogaczami. Miasto daje im mieszkania ,remontuje nie muszą pracować dostają ciągle pieniądze ,skarbówka ich nie rusza.Dlaczego ja mieszkanie musiałem kupić,pracuje po 12 godz dziennie nie mam takiej fury jak Romowie a jak o 4 zł przekroczyłem dochód wymagany do zasiłku to rodzinnego nie dostałem .Ja też chcę być Romem nie pracować ,mieć ful kasy fotografować się z burmistrzem ,zmieniać samochody co 2 miesiące bawić się całe noce ,bywać w lokalach i nie pracować.
~kaktus 19-06-2010 14:20
Kochani romowie
~ 19-06-2010 15:22
Tak... jest dokładnie tak, jak to opisałeś :/ Ale my nic nie możemy z tym zrobić - Romowie są nietykalni :/ Dla nich organizowane są spotkania, na których tłumaczy im się ich prawa, szkoda tylko, że obowiązków nie mają żadnych :/
~... 20-06-2010 6:59
Mam propozycje .Skoro są pieniądze na programy romskie niech miasto przestanie rozdawać pieniądze lecz stworzy miejsca pracy.Zamiast pieniędzy praca.Odmówi traci zasiłki .Dziecko Roma ,gdy dorośnie też nie pójdzie do pracy bo po co ma pracować jak tatusiowi żyło się dobrze bez pracy.Niech wykonują najprostsze czynności zamiatają ulice ale niech pracują bo im się wyrażnie nudzi.Szkoda tych pieniędzy na bzdety typu cygańskie noce , muzyka łagodzi obyczaje .Jak widać nie łagodzi .Moje dziecko na kolonie nie pojedzie pomimo,że pracuje nie stać mnie Romskie też nie musi i.Dać Romowi pracę jak popracuje to w nocy pójdzie spać a nie kraść.
~do... 23-06-2010 19:25
brawo dla Policji że się w ogóle udało złapać winnych:)
~emili 2-07-2010 10:03
Ludzie macie całkowitą rację! Ja mam dosyć Romów!! Chce mi się płakać, jak widzę, że moja rodzina musi pracować, odmawiać sobie wielu rzeczy, a oni imprezują, mają co jeść i to nie byle co, noszą markowe ciuchy, jeżdżą kradzionymi autami, dzieci są bez opieki i nic im za to nie grozi!! Ktoś kto przyznaje im te dotacje na pewno nigdy tu nie był i nie widział jak oni żyją!! Ludzie musimy coś z tym zrobić!! Romowie nie pracują i nie martwią się o nic!! Żyją w luksusie, Polaków mają za nic, sama słyszę jak wyzywają: "Polaki jeb..". Apeluję do wszystkich musimy coś z tym zrobić. Piszcie!!
~rrrr 6-07-2010 18:12
nie wrzucajcie wszystkich romów do jednego wora,w każdej narodowości są złodzieje,mordercy,gwałciciele,pijacy,i żli ludzie,dlaczego jak polak zrobi coś złego to jest cisza i nie ma sprawy?oczywiście ten morderca bedzie osądzony i należy mu sie surowa kara,niech zgnije ale ludzie nie traktujcie wszystkich romów żle bo to nie sprawiedliwe,wieżcie nie wszyscy są żli...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group