Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 224
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert inaugurujący zbiórkę na pomnik Jana Pawła II

Wiadomości: Świdnica
Środa, 31 marca 2010, 8:28
Aktualizacja: 18:24
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rusza zbiórka funduszy na budowę pomnika Jana Pawła II w Świdnicy.

- Pomnik ma stać się wotum wdzięczności za życie i pontyfikat Ojca Świętego. W Świdnicy działa już wiele dzieł, które zainicjował Jan Paweł II. To Jego decyzją nasze miasto stało się stolicą Diecezji Świdnickiej, w ramach której działają m.in.: charytatywna Caritas, Akcja Katolicka, Eucharystyczny Ruch Młodych, Katolickie Stowarzyszeni Młodych Diecezji Świdnickiej. Chcemy, by pamięć o wielkim Polaku pozostała nie tylko w naszych sercach, ale była również bardziej namacalna, jako szczególna wdzięczność za dar pontyfikatu – mówi Artur Moneta, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”.

Zbiórkę zainauguruje, o godz. 19.15 w niedzielę 11 kwietnia w świdnickiej katedrze, uroczysty koncert „Pochwała miłosierdzia”. Wykonawcami będą: Międzyuczelniany Chór Akademicki „PRO PACE” i Warszawska Orkiestra Symfoniczna „ARCHI DELLO SPIRITO” pod dyrekcją Sławomira Leszczyńskiego. - Tym religijno-kulturalnym wydarzeniem chcemy rozpocząć dzieło budowy pomnika Papieża Jana Pawła II w Świdnicy. Chcących nas wesprzeć nie powinno zabraknąć na koncercie – mówi Artur Moneta.

Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność” rozpoczęło działalność w Świdnicy w grudniu 2009 roku. Statutowymi celami działalności są:
1) podejmowanie wszelkich działań przygotowawczych, zebranie funduszy, wybranie projektu, wyłonienie wykonawcy i wybudowanie w Świdnicy, przy Placu Jana Pawła II, pomnika papieża Jana Pawła II,
2) podejmowanie, na rzecz ogółu społeczności - w tym szczególnie na rzecz mieszkańców miasta i gminy Świdnica, wszelkich inicjatyw społecznych, kulturalnych i ekonomicznych mających na celu praktyczną realizację nauczania papieża Jana Pawła II.

Dziś w południe rusza strona internetowa stowarzyszenia, towarzyszy temu mini konkurs. Zgodnie z zapowiedzią organizatorzy oczekują w ten sposób na wypowiedzi mieszkańców dotyczące ich pomysłów na pomnik. Adres strony:
www.naszpapiez.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group