Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Koncertowa wymiana

Poniedziałek, 28 października 2013, 8:13
Autor: red.
Niemcy: Koncertowa wymiana
Fot. Gimnazjum Jaworzyna Ślaska
W dniach od 14 do 19 października, 15 uczniów jaworzyńskiego gimnazjum uczestniczyło w wymianie szkolnej z uczniami ze szkoły partnerskiej w Niemczech. W ciągu pobytu gimnazjaliści poznali gminę oraz miasto partnerskie Pfeffenhausen, zwiedzili ratusz – siedzibę tamtejszych władz, a także szkołę, w której mieli okazję wziąć udział w lekcjach.

Wraz z niemieckimi uczniami uczestniczyli w wycieczce do Landshutu, miasta słynącego z odbywającego się w nim co cztery lata Wesela Landshuckiego, na pamiątkę wesela Jadwigi Jagiellonki, córki Kazimierza Jagiellończyka, z księciem bawarskim, Jerzym Bogatym - w roku 1475. Uczniowie zwiedzili również zamek Trausnitz, bazylikę pod wezwaniem św. Marcina i św. Kastulusa oraz okazałą salę ratuszową z malowidłami obrazującymi słynne wesele.

W kolejnym dniu udali się do Monachium, gdzie mieli okazję zobaczyć Allianz Arenę, lotnisko, Muzeum BMW, Stare Miasto wraz z Marienplatz, a na nim Nowy Ratusz. W trakcie pobytu w stolicy Bawarii był również czas na spacer po centrum miasta.

Wieczory nasi uczniowie spędzali u niemieckich rodzin, a ostatnie dni wymiany wypełnił udział w projekcie muzycznym. Miał on na celu przygotowanie uczniów do koncertu perkusyjnego w ostatnim dniu wymiany i polegał między innymi na nauce gry na instrumentach perkusyjnych pod okiem pary muzyków-trenerów, występujących pod nazwą „Pan Tao”.
Punktem kulminacyjnym wymiany był 45 minutowy koncert uczniów polskich i niemieckich przed 250-osobową publicznością, który rozbudził wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Uczestnicy wymiany powrócili do Polski w sobotę wieczorem bogatsi w nowe doświadczenia, znajomości i wiedzę o kraju naszych zachodnich sąsiadów, którą podzielą się w ramach realizacji projektu gimnazjalnego „Wymiana 2013”.

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group